Ribničani so bili izčrpani v končnici srečanja, saj so v treh dneh odigrali dve zelo naporni tekmi. Foto: www.alesfevzer.com

Koprčani so se jim približali na dve točki zaostanka. Večji del je bila tekma izenačena, v prelomnih trenutkih dvoboja pa so več preudarnosti in modrosti prikazali Primorci. Eden izmed junakov je bil vratar Jure Vran, ki je v končnici tekme zaklenil vrata in nanizal nekaj neverjetnih obramb, v napadu pa je blestel Žiga Smolnik z 12 zadetki.

Večji del dvoboja se je odvijal ogorčen boj za vsako žogo, koprska zasedba pa je izkoristila utrujenost domačega moštva po četrtkovi naporni tekmi s Füchsejem iz Berlina v Pokalu EHF, ki se je v Ribnici končala z zmago nemške ekipe. Pri gostiteljih zaradi poškodbe ni igral Jan Pucelj, poškoval pa se je tudi Patrik Leban.

Izbranci domačega trenerja Roberta Beguša so bili večji del tekme v prednosti in v 48. minuti vodili s 26:23, a nato jim je padla zbranost, kar so gostje izkoristili. V 55. minuti so izenačili na 27:27, odločilna gola za zmago pa sta prispevala Nino Grzentič in Adam Bratkovič, varovanci gostujočega trenerja Zorana Jovičića pa so v zadnjih dvanajstih minutah naredili delni izid 6:2.

V zmagoviti ekipi sta se poleg Smolnika izkazala Uroš Rapotec in Bratkovič, ki sta dosegla po pet golov, v poraženi pa je Blaž Nosan dosegel devet zadetkov.

19. krog:
RIKO RIBNICA - KOPER
28:29 (16:15)
900; Nosan 9, Kulenović in Kovačič 4, Knavs 3; Smolnik 12 (6), Bratkovič in Rapotec po 5, Grzentič 3.

ISTRABENZ PLINI IZOLA   19  0 0 19  0

Najboljše štiri ekipe se bodo uvrstile v končnico za prvaka, kjer bosta tudi Celje Pivovarna Laško in Gorenje Velenje, ki igrata Ligo SEHA.