Barbara Lazović je odigrala odlično tekmo. Foto: Aleš Fevžer
Andrea Penezić
Andrea Penezić se je razigrala šele v drugem delu, ko je dosegla vse štiri zadetke. Foto: Aleš Fevžer
V Nemčiji zmaga Krima in poraz Gorenja
Krimovke slavile še v Leipzigu

Ljubljančanke so po uvodni tremi kmalu prevzele pobudo in po prvem vodstvu v sedmi minuti prek Barbare Lazović za 2:3 vodstva niso več izpustile iz rok. Po tretjem golu Lazovićeve so v deveti minuti vodile za tri (2:5), gostiteljice so znižale na gol zaostanka (4:5), nato pa je Krimov stroj začel mleti. Gostje so pametno izkoriščale prostor na krilih in v 28. minuti prek Katarine Krpež prišle do najvišjega vodstva v prvem polčasu (9:13).

V drugem delu je Oana Manea s prvim zadetkom v 37. minuti ob igralki manj krimovkam prinesla sploh najvišjo prednost na tekmi (12:17), ki pa se je nato začela topiti. Vodilno moštvo Bundeslige se pač ni predalo in prek protinapada po petem zadetku Karoline Kudlacz v 55. minuti znižalo na dva gola zaostanka (19:21).

Krimovke nasprotnic bližje niso spustile, ob zaostanku z 21:23 so Nemke zapravile dva napada, dokončno sta jih z zaporednima zadetkoma za vodstvo s štirimi goli prednosti (21:25) v 58. minuti pokopali Lazovićeva in Manea. Prva je bila tudi najboljša igralka tekme s sedmimi goli.

Trener Tone Tiselj je tokrat pogrešal le dalj časa odsotni Carmen Martin in Jelena Grubišić. Slovenske prvakinje tudi v prihodnjem krogu gostujejo, v nedeljo pri Metzu.