Na tekmi ni manjkalo grobih prijemov. Foto: RK CPL
Žiga Mlakar
Žiga Mlakar se je izredno izkazal in bil prvi strelec ekipe. Foto: Boštjan Selinšek

V novi sezoni še neporaženi Celjani so tako dosegli "nujni" točki za nastop v izločilnih bojih tekmovanja. Tehtnico so dokončno nagnili na svojo stran s tremi zaporednimi goli na začetku zadnjih desetih minut, ki so jim prinesli do takrat najvišjo prednost na tekmi (22:27). Trdoživi turški prvaki se sicer niso predali, a vendarle se na koncu niso več resneje približali slovenskim prvakom, pri katerih je piko na i za 23:29 v 57. minuti postavil kapetan Luka Žvižej, najvišja prednost pa je znašala tudi sedem golov (23:30).

Oslabljeni celjski prvaki, igrali so brez Arthurja Patrianove, Živana Pešića in vratarja Ivana Gajića, so praktično ves čas tekme narekovali ritem igre, v prvem polčasu vodili največ za tri zadetke, na odmor pa sta ekipi odšli izenačeni (13:13). Prva gostujoča strelca sta bila Žiga Mlakar in David Razgor s po sedmimi zadetki.

Celjani bodo v prihodnjem krogu gostili Zagreb, tekma pa se bo v soboto, 26. septembra, začela ob 20. uri.

Odličen začetek, slabše nadaljevanje prvega polčasa
Celjani so tekmo dobro odprli in po golu Razgorja iz protinapada prišli do prvega vodstva za tri zadetke (3:6). Obramba je dobro delovala, a so se v gostujoče vrste prikradle črne minute, kar so turški prvaki izkoristili in tekmo v 14. minuti postavili v začetno izhodišče (7:7). Izbranci Branka Tamšeta so nato uprizorili nov juriš, odlično izkoristili prvo izključitev nasprotnika na tekmi in v 20. minuti znova povišali na 9:12. A gostitelji so ob obrambah vratarja Miroslava Kocića (Celjani so zapravili tudi obe 7-metrovki v prvem delu ter brez zadetka ostali skorajda celotnih zadnjih 10 minut prvega polčasa) celo povedli (13:12), na odmor pa odšli poravnani. Odlično je delovala zlasti desna stran napada, Mlakar in Blaž Janc sta skupaj dosegla sedem celjskih golov.

Fižuleto s "cepelinom" Celjane usmeril na pravo pot
Slovenski prvaki so tudi drugi del začeli v krču in prvi gol dosegli šele v peti minuti nadaljevanja. Na srečo je svoj delež prispeval tudi vratar Urban Lesjak, tako da je Litovec Povilas Babarskas v 42. minuti prvič v drugem delu zadel za dva gola prednosti (17:19), po domiselni akciji in podaji Janca ter cepelinu Lucijana Fižuleta pa je celjsko vodstvo v 46. minuti znova znašalo tri zadetke. Celjska prednost pa je od tam le še počasi naraščala.

Liga prvakov, 1. krog

Skupina A:
ZAGREB - KIEL 29:22 (13:11)

BEŠIKTAŠ - CELJE PIVOVARNA LAŠKO 24:30 (13:13)
Bešiktaš: Döne 7, Dačević 6, Coban, Demir, Pribak po 3, Özbahar in Arifoglu po 1;

Celje PL: Mlakar in Razgor po 7, Ivić in Janc po 4, Babarskas 3, Blagotinšek 2, Dobelšek, Fizuletto in Žvižej po 1.

Skupina B:
KRISTIANSTAD - KOLDING KÖBENHAVN 33:26 (16:10)
PICK SZEGED - KIELCE 31:30 (17:14)
Bombač 11 golov; Zorman 2.

MONTPELLIER - VARDAR 25:30 (12:9)
Gajić 8, Mačkovšek 3, Dolenec 2, Gaber 1; Brumen 2.

RHEIN NECKAR LÖWEN - BARCELONA 22:21 (10:9)

Zmagovalca skupin se uvrstita v četrtfinale, ekipe od 2. do 6. mesta pa v osmino finala.