Krožna napadalka Nina Jeriček je v 5. minuti dosegla prvi slovenski gol na tekmi za 2:1. Foto: EPA
Tamara Mavsar
Tamara Mavsar in Ana Gros opazujeta akcijo Monike Kovacsicz. Foto: EPA
Slovenke izgubile z Madžarkami

Favorizirane Madžarke so si odločilno prednost priigrale že v 1. polčasu, ki so ga dobile s 16:10. Odlično je branila Katalin Palinger, ki je ustavila nekaj "zicerjev" mladih in neizkušenih Slovenk, med njimi tudi dve sedemmetrovki.

Na začetku 2. polčasa je slovenski selektor Ivica Rimanić v vrata poslal Branko Zec, kar se je pokazalo za pravo potezo, saj je bila bolj razpoložena kot Sergeja Stefanišin. Slovenke so se nekajkrat približale na 4 gole, a bližje ni šlo. Prav v končnici so si Madžarke priigrale najvišjo prednost.

Pri Sloveniji je odlično zadevala krožna napadalka Urša Oven, ki je dosegla 6 golov ob le enem zgrešenem strelu. Nasprotno pa ni šlo najmočnejšemu slovenskemu adutu Ani Gros, saj ni niti enkrat zatresla nasprotne mreže.

V sredo se bo Slovenija pomerila z domačinkami Norvežankami, ki so s 33:22 odpravile Francijo.