Norveške rokometašice so nesporne letošnje vladarke rokometnega neba. Olimpijskemu naslovu iz Pekinga so dodale še četrti naslov evropskih prvakinj. Foto: Reuters
Katrine Lunde
Katrine Lunde je bila razglašena za naj igralko prvenstva. Foto: Reuters

Povsem zaslužena zmaga za varovanke Marit Breivik, ki so svoje nasprotnice dokončno zlomile v drugem polčasu. Po prvem so vodile le za gol (13:12), v 17. minuti so celo zaostajale za tri (5:8), nato pa potrdile vlogo favoritk. Kmalu po odmoru so naredile delni niz 5:1 in povedle z 18:13. V 55. minuti je bilo po zadetku Isabel Blanco 32:18.

Najboljša strelka finala je bila Tonje Noestvold s sedmimi goli, po šest sta jih dodali Tonje Larsen in prva norveška strelka prvenstva Linn-Kristin Riegelhuth. V tekmi za tretje mesto je Rusija ugnala Nemčijo s 24:21.

V najboljši postavi prvenstva so kar štiri Norvežanke, ob Riegelhuthovi in Larsenovi še vratarka Katrine Lunde Haraldsen ter njena sestra dvojčica Kristine Lunde. Ostala mesta so zapolnila Grit Jurack, Begona Fernandez in Valentina Elisei.