Nikola Špelić je bil z devetimi zadetki najboljši strelec tekme v dvorani Tabor. Foto: Sašo Korošec

Gledalci v dvorani Tabor so videli zanimivo in izenačeno tekmo. Do odločitve je prišlo šele v zadnjih minutah, z zmago pa so si Mariborčani zagotovili tretje mesto po rednem delu DP-ja.

V tekmo so bolje krenili gostje in povedli z 2:4, vendar so jim gostitelji odgovorili z delnim izidom 5:0 in v 16. minuti z golom slovenskega reprezentanta Darka Cingesarja povedli s 7:4. Koprčani so že sedem minut pozneje izenačili, z dvema zaporednima goloma Nikole Špelića v zadnji minuti pa so z vodstvom 14:13 na odmor odšli mariborski rokometaši.

Tudi v drugem polčasu je bila igra izenačena, prvi so do dveh golov prednosti v 42. minuti prek Grege Jamnika prišli varovanci Slavka Iveziča, pet minut pozneje pa je Jan Gorela spet izenačil (20:20). Šest minut pred koncem tekme je Gorela še zadnjič gostom prinesel izenačenje (24:24), nato pa Koprčani niso več zatresli mreže vratarja Urha Kastelica, zato pa sta bila v domači ekipi uspešna Gašper Hrastnik in v 59. minuti še Kristian Bećiri.