Velenjčani so že na začetku sezone v vrhunski formi. Foto: Urban Urbanc
Velenjčani gladko ugnali Sankt Petersburg

Po izenačenem začetku so Velenjčani ob koncu prvega dela prestavili v višjo prestavo in zmleli neizkušene tekmece. Izstopala sta predvsem Marko Bezjak z 9 in Klemen Cehte s 7 zadetki. Pet jih je dosegel Fahrudin Melić.

Razpoloženi Marko Bezjak
Velenjčani so dvoboj začeli z dvema goloma v prvih dveh minutah, toda ruskih podprvakov to ni zmedlo. Hitro so ujeli priključek in v 14. minuti celo povedli (6:7). Že takrat se je videlo, da je izjemno razpoložen dirigent igre Gorenja Bezjak, ki je dosegel štiri od prvih šestih golov gostiteljev.

Rusi osem minut brez zadetka
Ko je začela delovati izjemno gibljiva obramba 6-0, je gostom zmanjkalo idej. "Ose" so z delnim izidom 5:0 ušle na varno razdaljo in si tik pred iztekom prvega dela priigrale tudi najvišjo prednost (16:10). Med 20. in 28. minuto je ostala mreža vratarja Ivana Gajića nedotaknjena.

Razlika hitro dvomestna
Konec prvega polčasa je Velenjčane očitno povsem sprostil. Že v uvodu drugega dela je začelo "padati" z vseh položajev. Ob atraktivni igri, ki so jo začinili številni protinapadi, je bila razlika že v 41. minuti dvomestna. Trener Branko Tamše je v nadaljevanju priložnost za dokazovanje ponudil tudi svojim manj obremenjenim varovancem, povprečni ruski rokometaši pa tudi njim niso povzročali večjih preglavic.

V soboto gostovanje v Skopju
Velenjska zasedba bo v prihodnjem krogu v soboto gostovala pri makedonskem Metalurgu, ki je v tej sezoni povsem slovensko obarvan. V Skopju igrajo Miladin Kozlina, Renato Vugrinec in Tadej Matijašič.

GORENJE - ST. PETERSBURG 35:22 (16:10)

Gorenje: Melić 5 (1), Medved 3, Bezjak 9, Pucelj 1, Dolenec 3 (1), Cehte 7, Miklavčič 2, Gaber 1, Golčar 1, Dobelšek 1, Gams 1, Dujmović 1.

St. Petersburg: Nasirov 1, Laužin 1, Sanaškin 2 (1), Piškin 4, Semenov 3, Cezlov 1, Novoselov 3 (1), Kiselev 1, Poljakov 3, Cernki 2, Grigorjev 1.

7-m: Gorenje 2 (2), S. Petersburg 2 (2)
Izključitve: Gorenje 4, S. Petersburg 2