Barbara Lazović je bila s sedmimi zadetki najboljša strelka slovenske izbrane vrste. Foto: www.alesfevzer.com

Na drugi tekmi je bila Belorusija z 29:25 boljša od Grčije. Slovenija se bo v četrtek pomerila z Grčijo, v soboto pa še z Belorusijo. Prvo mesto na turnirju v Zürichu prinaša dodatni kvalifikacijski tekmi, ki bosta junija.

Izbranke Marte Bon, ki v Švici ne morejo računati na pomoč Nine Jeriček in Maje Šon, so v prvem polčasu igrale odlično. Na krilih Neli Irman so si hitro priigrale prednost štirih golov (1:5), domačo klop pa prisilile, da je zahtevala minuto odmora. A ta ni porušila njihovega ritma, Slovenke so bile na igrišču še naprej hitre, drzne in igrive. V 16. minuti so prednost povišale na 3:8, največ pa so vodile v 24. minuti, ko so po zadetku Barbare Lazović povedle s 6:13.

Na začetku drugega polčasa so se slovenske rokometašice nekoliko preveč sprostile. V 40. minuti so se jim Švicarke približale na -4 (13:17), le nekaj minut pozneje pa še bolj zadihale za ovratnik (16:19). Nato so Slovenke vendarle zaigrale odgovorno, v 50. minuti z novim zadetkom najboljše strelke Lazovićeve (7) znova ušle na 16:22, lepo razliko pa zadržale do konca dvoboja.