Michal Szyba je bil poljski junak na tekmi za tretje mesto na svetovnem prvenstvu v Katarju, ko je Poljska po podaljšku premagala Španijo. Foto: EPA
Blaž Janc
Blaž Janc je bil z osmimi goli ob Ivanu Sliškoviću najučinkovitejši Celjan. Foto: www.alesfevzer.com

Pivovarji so vodili vso tekmo, čeprav so se gostje predvsem v prvem polčasu dobro upirali, saj so zaostajali "le" s 14:18. Semafor je še v 40. minuti kazal 24:19, nato pa so Celjani stopili na plin in dotolkli Ribničane.

Ivan Slišković in Blaž Janc sta dosegla po osem golov, medtem ko je pri Ribnici Nik Henigman zadel šestkrat.

Szyba rešil Gorenje v Škofji Loki
Precej težje delo kot Celjani so imeli drugouvrščeni Velenjčani, ki so v Škofji Loki zmagali z 28:27. Gorenje je nekoliko varčevalo z močmi pred sobotnim obračunom s Haslumom, kar bi se jim kmalu maščevalo. Rešil jih je Poljak Michal Szyba, ki je v zadnji minuti najprej izenačil na 27:27, nato pa v zadnjih sekundah tekme dosegel še odločilni gol.