Slovenci v Salt Lake Cityju

Slovenija
Skakalci so si nadeli bronasta odličja. Foto: EPA
Slovenska odprava na zimskih olimpijskih igrah v Salt Lake Cityju leta 2002 je štela skupaj 41 športnikov, od tega 25 tekmovalk in 16 tekmovalcev.

Športniki so se v domovino vrnili z bronasto medaljo skakalcev na ekipni tekmi. Odličje so 18. februarja priborili Damjan Fras, Primož Peterka, Robert Kranjec in Peter Žonta.

Poleg 3. mesta so se Slovenci še šestnajstkrat uvrstili med deseterico. Osvojili so 5., 6., dve 7. in tri 8. mesta ter bili štirikrat 9. in petkrat 10.

UDELEŽENCI

Moški

Alpsko smučanje (10): Mitja Kunc, Jure Košir, Rene Mlekuž, Mitja Dragšič, Uroš Pavlovčič, Jernej Koblar, Peter Pen, Grega Šparovec, Drago Grubelnik in Andrej Jerman

Biatlon (5): Tomas Globočnik, Janez Marič, Marko Dolenc, Sašo Grajf, Janez Ožbolt

Smučarski teki (1): Matej Soklič

Smučarski skoki (5): Primož Peterka, Robert Kranjec, Peter Žonta, Damjan Fras, Igor Medved

Deskanje na snegu (2): Dejan Košir, Tomaž Knafelj

Akrobatsko smučanje (1): Miha Gale

Nordijska kombinacija (1): Andrej Jezeršek

Ženske
Alpsko smučanje (7): Špela Pretnar, Alenka Dovžan, Nataša Bokal, Lea Dabič, Tina Maze, Mojca Suhadolc in Špela Bračun

Biatlon (4): Andreja Grašič, Lucija Larisi, Tadeja Brankovič in Dijana Grudiček

Smučarski teki (4): Petra Majdič, Andreja Mali, Nataša Lačen, Teja Gregorin

Umetnostno drsanje (1): Mojca Kopač


UVRSTITVE

3. mesto
Damjan Fras, Primož Peterka, Robert Kranjec in Peter Žonta - skakalci, ekipno (K-120)

5. mesto
Dejan Košir - deskanje, paralelni veleslalom

6. mesto
Lucija Larisi, Andreja Grašič, Diana Grudiček, Tadeja Brankovič - biatlon, štafeta (4 x 7,5 km)

7. mesto
Andreja Mali - teki, šprint (1,5 km)
Petra Majdič - teki, zasledovalno (5 km klasično + 5 km prosto)

8. mesto
Andreja Grašič - biatlon, 10 km, zasledovalno
Jure Košir - alpsko smučanje, slalom
Petra Majdič - teki, 10 km klasično

9. mesto

Nataša Bokal - alpsko smučanje, slalom
Jernej Koblar - alpsko smučanje, kombinacija
Jure Košir - alpsko smučanje, slalom
Petra Majdič, Teja Gregorin, Andreja Mali in Nataša Lačen - teki, štafeta (4 x 5 km)

10. mesto
Andreja Grašič - biatlon, 7,5 km
Primož Peterka - skoki, mala skakalnica (K-90)
Robert Kranjec - skoki, velika skakalnica (K-120)
Matej Soklič - teki, šprint (1,5 km)
Sašo Grajf, Tomas Globočnik, Janez Marič, Marko Dolenc - biatlon, štafeta (4 x 7,5 km)

12. mesto
Andrej Jezeršek - nordijska kombinacija, šprint
Tina Maze - alpsko smučanje, veleslalom
Petra Majdič - teki, 30 km

13. mesto
Marko Dolenc - biatlon, 20 km
Andrej Jezeršek - nordijska kombinacija (15 km prosto, skoki K-90)
Gregor Šparovec - alpsko smučanje, superveleslalom
Peter Žonta - skoki, mala skakalnica (K-90)
Peter Žonta - skoki, velika skakalnica (K-120)

15. mesto
Jernej Koblar - alpsko smučanje, superveleslalom
Robert Kranjec - skoki, mala skakalnica (K-90)
Primož Peterka - skoki velika skakalnica (K-120)

17. mesto
Alenka Dovžan - alpsko smučanje, slalom
Miha Gale - akrobatsko smučanje, skoki

18. mesto
Tomas Globočnik - biatlon, 20 km
Jernej Koblar - alpsko smučanje, veleslalom

19. mesto
Tomas Globočnik - biatlon, 12,5 km, zasledovalno

20. mesto
Špela Pretnar - alpsko smučanje, slalom
Špela Pretnar - alpsko smučanje, veleslalom

21. mesto
Damjan Fras - skoki, velika skakalnica (K-120)
Andrej Jerman - alpsko smučanje, superveleslalom
Mojca Suhadolc - alpsko smučanje, superveleslalom

22. mesto
Špela Bračun - alpsko smučanje, smuk
Mojca Kopač - umetnostno drsanje

23. mesto
Tomas Globočnik - biatlon, 10 km
Peter Pen - alpsko smučanje, smuk
Nataša Lačen - teki, zasledovalno

24. mesto
Špela Bračun - alpsko smučanje, superveleslalom

25. mesto
Lucija Larisi - biatlon, 15 km

26. mesto
Lucija Larisi - biatlon, 7,5 km

27. mesto
Marko Dolenc - biatlon, 10 km
Andreja Mali - biatlon, 7,5 km

28. mesto
Damjan Fras, skoki, mala skakalnica (K-90)
Andrej Jerman - alpsko smučanje, smuk
Mitja Kunc - alpsko smučanje, veleslalom
Mojca Suhadolc - alpsko smučanje, smuk

29. mesto
Marko Dolenc - biatlon, 12,5 km, zasledovalno
Lucija Larisi - biatlon, 10 km, zasledovalno

30. mesto
Nataša Lačen - teki, 10 km klasično

31. mesto
Gregor Šparovec - alpsko smučanje, smuk

32. mesto
Nataša Lačen - teki, 15 km, prosto
Nataša Lačen - teki, šprint (1,5 km)
Andreja Mali - biatlon, 10 km, zasledovalno

33. mesto
Jernej Koblar - alpsko smučanje, smuk
Nataša Lačen - tek, 15 km prosto, skupinski štart

34. mesto
Teja Gregorin - teki, šprint (1,5 km)

38. mesto
Janez Marič - biatlon, 12,5 km, zasledovalno

41. mesto
Tadeja Brankovič - biatlon, 15 km
Teja Gregorin - teki, zasledovalno (5 km klasično + 5 km prosto)

43. mesto
Janez Marič - biatlon, 20 km

44. mesto
Janez Marič - biatlon, 10 km

46. mesto
Sašo Grajf - biatlon, 12,5 km, zasledovalno

55. mesto
Matej Soklič - teki, zasledovalna tekma (10 km klasično, 10 km prosto)

56. mesto
Andreja Grašič - biatlon, 15 km

57. mesto
Dijana Grudiček - biatlon, 15 km

59. mesto
Sašo Grajf - biatlon, 10 km

63. mesto
Tadeja Brankovič - biatlon, 7,5 km

82. mesto
Janez Ožbolt - biatlon, 20 km

Kazalo