Hokejska Liga NHL
Po 11 letih na naboru Lige NHL spet izbran Slovenec
Šesti Slovenec izbran na naboru, 24. junij 2017 ob 20:15 152 je številka, ki si jo bo Jan Drozg zapomnil za vse življenje. V 5. krogu letošnjega nabora so ga kot 152. igralca zapovrstjo izbrali aktualni prvaki lige, Pittsburgh Penguins.
35
Na NHL-naboru prvič v glavni vlogi švicarski hokejist
10
24. junij 2017 ob 10:01 Prvi izbor na letošnjem naboru Lige NHL je postal švicarski hokejist Nico Hischier. Izbral ga je New Jersey. Los Angeles se je odločil za Kanadčana Gabriela Vilardija.
McDavid dobil priznanje za igralca NHL-sezone
5
22. junij 2017 ob 16:48 Vodstvo Lige NHL je na gala prireditvi v Las Vegasu podelilo tudi priznanja najboljšim pretekle sezone. Najkoristnejši igralec je 20-letni kapetan Edmontona Connor McDavid.
Fleury najbolj zveneča okrepitev hokejistov Vegasa
14
22. junij 2017 ob 08:37 Nova ekipa v Ligi NHL Vegas Golden Knights so na razširjenem naboru nabrali svoje moštvo 30 hokejistov iz drugih ekip.
9
14. junij 2017 ob 22:46 MVP končnice Lige NHL Sidney Crosby je bil presenečen, ko je na ulicah Pittsburgha videl nepregledno množico navijačev na paradi prvakov. Zbralo se je kar 650.000 ljudi.
Na današnji dan kralj Kopitar drugič na hokejskem prestolu
21
13. junij 2017 ob 13:49 Na današnji dan pred tremi leti je Anže Kopitar še drugič v karieri z Los Angeles Kingsi v Ligi NHL osvojil Stanleyjev pokal.
Pittsburghov dvojček: Po 19 letih spet ubranitev naslova v Ligi NHL
25
12. junij 2017 ob 08:02 Z goloma v izdihljajih obračuna so hokejisti Pittsburgha na gostovanju z 2:0 premagali Nashville in post ali prva ekipa po 19 letih, ki je ubranila naslov v Ligi NHL.
Ponovljena zgodba: razpoložen Rinne, gol Gaudreauja in zmaga Nashvilla Hokejisti Nashvilla so na domačem ledu tudi drugo tekmo zanesljivo dobili. Po zmagi s 4:1 so v finalni seriji Lige NHL proti Pittsburghu izid izenačili na 2:2.
21
Zabava v Tennesseeju: Nashville z odličnim Rinnejem do visoke zmage Hokejisti Nashvilla so se veličastno vrnili v boj za Stanleyjev pokal. Tretjo tekmo finala Lige NHL proti Pittsburghu so dobili s 5:1, še vedno pa v zmagah zaostajajo z 1:2.
5
Pittsburgh je že na pol poti do Stanleyja Hokejisti Pittsburgha so bili nadigrani v prvih dveh tretjinah velikega finala Lige NHL proti Nashvillu, a so na začetku zadnje tretjine našli pot do zmage, slavili s 4:1 in v seriji vodijo z 2:0.
10
Skoraj polovica Pittsburghovih strelov končala v mreži Hokejisti Pittsburgha so zapravili vodstvo s 3:0, a so vseeno dobili prvo tekmo finala Stanleyjevega pokala in Nashville porazili s 5:3.
9
Kunitz z golom v drugem podaljšku popeljal Pingvine v finale Hokejisti Pittsburgha so v dramatični sedmi tekmi v drugem podaljšku premagali Ottawo s 3:2 in bodo proti Nashvillu branili naslov prvaka Lige NHL.
18
Ottawa na krilih Andersona izsilila sedmo tekmo O drugem finalistu Lige NHL bo odločala sedma tekma, potem ko so hokejisti Ottawe z 2:1 ugnali Pittsburgh in serijo izenačili na 3:3.
9
Nashville prvič v zgodovini v finalu Stanleyjevega pokala Hokejisti Nashvilla so se prvič v zgodovini prebili v finale Stanleyjevega pokala, potem ko so v konferenčnem finalu Zahoda v Ligi NHL dobili šesto tekmo proti Anaheimu (6:3).
24
Pingvini preluknjali mrežo Senatorjev Štirje goli v desetih minutah prve tretjine so tlakovali pot hokejistov Pitssburgha do visoke zmage s 7:0 nad Ottawo, po kateri branilce naslova od velikega finala loči le še ena zmaga.
3
Nashville blizu prvega finala, nepričakovani junak je Aberg Pontus Aberg je v rednem delu sezone Lige NHL v dresu Nashvilla igral obrobno vlogo, zdaj pa je postal junak, ki je pripeljal Predatorje le korak do sploh prvega finala v zgodovini kluba.
3
Rezervist Matt Murray ustavil nalet Ottawe Pittsburgh je v konferenčnem finalu končnice Lige NHL proti Ottawi izenačil izid v zmagah na 2:2, potem ko je na krilih Crosbyja in vratarja Murrayja zmagal z 2:3.
11
Subban za izenačenje Racmanov plošček preusmeril v svojo mrežo Hokejisti Anaheima so izenačili serijo finala Zahoda na 2:2. V Nashvillu so na četrti tekmi slavili v podaljšku (2:3). Odločilen gol je pripisan Coreyju Perryju, po podaji katerega je P. K.
4
Ottawa opravila s Pittsburghom že v uvodnih 13 minutah Že prejeti zadetek v 48. sekundi je nakazal, da to ne bo večer hokejistov Pittsburgha.
16
Nashville nadaljuje prevlado v svoji dvorani Z zadetkom Romana Josija manj kot tri minute pred koncem so hokejisti Nashvilla z 2:1 premagali Anaheim in z istim izidom vodijo v seriji konferenčnega finala Lige NHL.
4
Citat za prebrat
link
Usain Bolt
18
27. junij 2017 ob 09:52 Za mano je veličastna kariera, v kateri so bili vzponi in padci, užival sem v vsem, kar mi je prinesel šport, v vseh izkušnjah in preizkušnjah, neizmernem veselju in žalosti.