Hokejska Liga NHL
Nashville prvič v zgodovini v finalu Stanleyjevega pokala
Sissons s hat-trickom odločil tekmo, 23. maj 2017 ob 08:25 Hokejisti Nashvilla so se prvič v zgodovini prebili v finale Stanleyjevega pokala, potem ko so v konferenčnem finalu Zahoda v Ligi NHL dobili šesto tekmo proti Anaheimu (6:3).
22
Pingvini preluknjali mrežo Senatorjev
3
22. maj 2017 ob 09:12 Štirje goli v desetih minutah prve tretjine so tlakovali pot hokejistov Pitssburgha do visoke zmage s 7:0 nad Ottawo, po kateri branilce naslova od velikega finala loči le še ena zmaga.
Nashville blizu prvega finala, nepričakovani junak je Aberg
3
21. maj 2017 ob 07:49 Pontus Aberg je v rednem delu sezone Lige NHL v dresu Nashvilla igral obrobno vlogo, zdaj pa je postal junak, ki je pripeljal Predatorje le korak do sploh prvega finala v zgodovini kluba.
Rezervist Matt Murray ustavil nalet Ottawe
11
20. maj 2017 ob 07:46 Pittsburgh je v konferenčnem finalu končnice Lige NHL proti Ottawi izenačil izid v zmagah na 2:2, potem ko je na krilih Crosbyja in vratarja Murrayja zmagal z 2:3.
Subban za izenačenje Racmanov plošček preusmeril v svojo mrežo
4
19. maj 2017 ob 07:47 Hokejisti Anaheima so izenačili serijo finala Zahoda na 2:2. V Nashvillu so na četrti tekmi slavili v podaljšku (2:3). Odločilen gol je pripisan Coreyju Perryju, po podaji katerega je P. K.
Ottawa opravila s Pittsburghom že v uvodnih 13 minutah
16
18. maj 2017 ob 08:53 Že prejeti zadetek v 48. sekundi je nakazal, da to ne bo večer hokejistov Pittsburgha.
Nashville nadaljuje prevlado v svoji dvorani
4
17. maj 2017 ob 09:24 Z zadetkom Romana Josija manj kot tri minute pred koncem so hokejisti Nashvilla z 2:1 premagali Anaheim in z istim izidom vodijo v seriji konferenčnega finala Lige NHL.
Kessel strl odpor Ottawe, Pittsburgh izenačil serijo Hokejisti Pittsburgha so dobili drugo tekmo (1:0) konferenčnega finala Vzhoda v Ligi NHL in serijo z Ottawo izenačili na 1:1. Odločil je Phil Kessel.
7
Anaheim spravil pet ploščkov za hrbet Rinneja Hokejisti Anaheima so po uvodnem porazu proti Nashvillu na drugi tekmi finala Zahodne konference Lige NHL že po devetih minutah zaostajali z 0:2, a so se vrnili in na koncu slavili s 5:3.
6
Bobby Ryan tokrat zasenčil Crosbyja Bobby Ryan, leta 2005 številka dve na naboru (za Sidneyjem Crosbyjem), je v podaljšku odločil prvo tekmo konferenčnega finala Lige NHL. Pittsburgh - Ottawa 1:2.
7
Boj za Stanleyja nadaljujeta Anaheim in Pittsburgh Hokejistom Anaheima je v petem poskusu le uspelo dobiti sedmo tekmo končnice v Ligi NHL in se uvrstiti v finale Zahoda.
35
Ottawa po desetih letih spet v konferenčnem finalu Hokejisti Ottawe so drugi konferenčni finalisti Lige NHL. Kanadčani so na šesti tekmi v Madison Square Gardnu premagali New York Rangerse s 4:2 in z enakim izidom dobili tudi serijo.
10
Žilavi Washington v Pittsburghu izsilil sedmo tekmo Hokejisti Washingtona so v Pittsburghu suvereno dobili šesto tekmo polfinala Vzhoda (2:5) v Ligi NHL. Potnika v finale bo dala sedma tekma, ki bo v sredo v ameriški prestolnici.
15
Prekletstvo sedme tekme spet lovi Anaheim Hokejisti Edmontona so napolnili mrežo Anaheima in izsilili sedmo odločilno tekmo v polfinalu Zahodne konference Lige N HL. Prvi se je v finale po zmagi nad St. Louisom uvrstil Nashville.
12
Washington se je rešil izpada Hokejisti Washingtona so se že spogledovali s koncem sezone, a jim je na peti tekmi konferenčnega polfinala uspel preobrat, Pittsburgh so ugnali s 4:2 in izid v seriji znižali na 2:3.
7
Anaheim še v 57. minuti zaostajal z 0:3 (!), nato pa zmagal Anaheimu je na peti tekmi polfinala Zahoda v Ligi NHL uspel neverjeten preobrat, potem ko je še dobre tri minute pred koncem proti Edmontonu zaostajal z 0:3, nato pa v drugem podaljšku slavil s 4:3.
12
Lindberg zabil dva gola, Rangersi izenačili na 2:2 Hokejisti New York Rangersov so še drugič zapored premagali Ottawo s 4:1 in izid v seriji polfinala Vzhodne konference izenačili na 2:2.
6
Pittsburgh ima tri zaključne ploščke Zdesetkani Pittsburgh je na vrata Washingtona sprožil le 18 strelov, a kljub temu slavil s 3:2 in najboljšo ekipo rednega dela pahnil na rob prepada.
14
Nashville pred prvo uvrstitvijo v finale Z novo zmago nad St. Louisom se je Nashville povsem približal konferenčnemu finalu Lige NHL, ki si ga lahko zagotovi že v noči na soboto. Na Vzhodu so se v igro vrnilli New York Rangersi.
10
Crosby zaradi pretresa možganov na četrti tekmi ne bo mogel pomagati Pingvinom Tretja tekma serije med Pittsburghom in Washingtonom (2:3) v Ligi NHL je bila odločena v podaljšku, potem ko so gostitelji v zadnjih dveh minutah izničili dva gola zaostanka.
22
Citat za prebrat
link
Matjaž Rakovec
15
22. maj 2017 ob 11:34 Kaj bo s HDD Olimpijo, sploh ne vem, pri HZS smo za novo sezono prijavili moštvi Jesenic in HK Olimpija, ki jo po športni plati vodi Tomaž Vnuk.
Več novic ...
Anketa: 20. maj 2017 ob 09:44

Bo Jan Polanc na kolesarski Dirki po Italiji na koncu osvojil modro majico za najboljšega hribolazca?