Teniški turnirji
Nadal blesti v Barceloni, Šarapova pa v Stuttgartu
50 neizsiljenih napak ni bilo usodnih za Murrayja, 28. april 2017 ob 18:07 Andy Murray je v četrtfinalu turnirja v Barceloni v pravi teniški poslastici premagal Alberta Ramosa Vinolasa z 2:6, 6:4 in 7:6.
22
Nadal hiti proti deseti lovoriki v Barceloni
9
27. april 2017 ob 20:03 Rafael Nadal je z odličnimi servisi premagal Kevina Andersona s 6:3 in 6:4 v osmini finala turnirja v Barceloni. Južnoafričan si ni priigral niti ene priložnosti za odvzem servisa.
Jezna Bouchardova: "Šarapova je goljufivka in te nimajo kaj delati v športu"
61
27. april 2017 ob 10:37 Približno 200 novinarjev je v Stuttgartu spremljalo vrnitev Marije Šarapove na teniška igrišča, bolj kritične pa so bile nekatere teniške igralke.
Šarapova ob vrnitvi po živčnem začetku zmagala
14
26. april 2017 ob 21:26 Marija Šarapova se je po 15-mesečni kazni zaradi dopinga uspešno vrnila na igrišča. Na turnirju WTA v Stuttgartu je v 1. krogu s 7:5 in 6:3 ugnala Italijanko Roberto Vinci.
Nastasejev rasistični izpad (še vedno) buri duhove
41
25. april 2017 ob 09:28 Teniški konec tedna je bolj kot dogodki na igriščih zaznamoval hud incident, ki ga je povzročil nekdanji romunski zvezdnik Ilie Nastase.
Šarapova v Stuttgartu skrivaj trenirala za obračun z Vincijevo
12
24. april 2017 ob 19:33 Marija Šarapova se bo v sredo po prestani kazni zaradi dopinškega prekrška vrnila na igrišča, pred turnirjem v Stuttgartu pa je že opravila trening.
Serena Williams skočila na vrh; Nadal na peto mesto
12
24. april 2017 ob 11:30 Čeprav prejšnji teden ni bilo turnirjev WTA, saj je bil termin rezerviran za reprezentančne nastope v Pokalu Fed, je prišlo do spremembe na vrhu računalniške lestvice.
Pokal Fed: V finalu Belorusinje in Američanke V finalu ekipnega ženskega tekmovanja za pokal Fed bosta igrali reprezentanci Belorusije in ZDA.
1
Nadal v kneževini zmlel Ramosa in podrl številne rekorde Rafael Nadal je brez večjih težav dobil finale mastersa v Monte Carlu. S 6:1 in 6:3 je odpravil Alberta Ramosa-Vinolasa in desetič v karieri slavil v kneževini.
25
Nadal v nedeljo po zgodovinski deseti naslov - Goffin jezen na sodnika Rafael Nadal je v polfinalu mastersa v Monte Carlu odpravil Davida Goffina s 6:3 in 6:1. V nedeljo bo lovil deseti naslov v kneževini proti rojaku Albertu Ramosu Vinolasu.
38
Slovenke napredovale v prvo evroafriško skupino Slovenske teniške igralke so na turnirju druge evroafriške skupine Pokala Fed izpolnile cilj, saj so v Šiauliaiju z 2:0 premagale Luksemburg in se uvrstile v prvo skupino.
3
Ilie Nastase Počakajmo, da bomo videli, kakšne barve bo njen otrok. Čokolada z mlekom? Ta konec tedna se bosta v Pokalu Federacij pomerili teniški reprezentanci Romunije in Velike Britanije.
7
Goffin z imenitno predstavo še poglobil Đokovićevo krizo Novak Đoković nikakor ne ujame prave forme v letošnji sezoni. V četrtfinalu mastersa v Monte Carlu ga je izločil David Goffin s 6:2, 3:6 in 7:5.
45
Slovenske tenisačice do nove gladke zmage Slovenska teniška reprezen tanca je v 2. krogu II. evroafriške skupine Pokala federacij v Šiauliaiu premagala Južnoafriško republiko s 3:0.
6
Murray in Wawrinka izpadla v osmini finala Monte Carla Andy Murray je izpadel v osmini finala mastersa v Monte Carlu. 24. igralec z lestvice ATP Albert Ramos Vinolas je bil boljši z 2:6, 6:2 in 7:5.
18
Šarapova se vrača v Stuttgartu - tekmice niso navdušene Mariji Šarapovi se je iztekla 15-mesečna kazen za dopinški prekršek. Prihodnji teden bo znova tekmovala s posebnim povabilom na turnirju serije Premier v Stuttgartu, kjer je že trikrat zmagala.
10
Edmund pošteno namučil Nadala v Monte Carlu Številka ena moškega tenisa Andy Murray se je v Monte Carlu uspešno vrnil na igrišča po poškodbi komolca, zaradi katere je počival od 12. marca. V 2. krogu je s 7:5 in 7:5 premagal Gillesa Müllerja.
12
Đoković dobil igro živcev proti Simonu Srbski teniški igralec Novak Đoković se je uvrstil v osmino finala turnirja v Monte Carlu, potem ko je s precej težavami ugnal Gillesa Simona. Francoz je padel s 6:3, 3:6 in 7:5.
15
Čorić v Marakešu do krstne turnirske zmage Hrvaški teniški igralec Borna Ćorić je zmagovalec teniškega turnirja ATP v Marakešu. V finalu je s 5:7, 7:6 in 7:5 premagal 13 let starejšega Nemca Philippa Kohlschreiberja.
4
Težka pot za Nadala do desete lovorike v Monte Carlu V Monte Carlu so opravili žreb za prvi masters na peščeni podlagi v letošnji sezoni. Rafael Nadal in Novak Đoković sta v spodnji polovici tabele.
27
Citat za prebrat
link
Jose Mourinho
4
28. april 2017 ob 11:17 Mislim, da bo Manchester United že naslednjo sezono pripravljen za velike stvari. V garderobi znova srečujem srečne igralce, ki imajo veliko samozavest in verjamejo v uspeh.