Teniški turnirji
Thiem ni dopustil presenečenja Bedenetu
Ljubljančan še naprej brez turnirske zmage na turnirjih ATP, 18. februar 2018 ob 21:03 Aljaž Bedene je v finalu teniškega turnirja ATP v Buenos Airesu moral priznati premoč prvemu nosilcu in šestemu igralcu sveta, Avstrijcu Dominicu Thiemu. Po uri in pol je klonil s 6:2 in 6:4.
7
Federer za konec sanjskega tedna do nove turnirske zmage
21
18. februar 2018 ob 23:17 Roger Federer je veliki zmagovalec turnirja ATP v Rotterdamu na Nizozemskem. Prvi nosilec turnirja je v finalnem dvoboju zanesljivo premagal drugopostavljenega Bolgara Grigora Dimitrova s 6:2 in 6:2.
Bedene v velikem finalu Buenos Airesa
52
17. februar 2018 ob 22:46 Slovenski tenisač Aljaž Bedene se je uvrstil v finale teniškega turnirja v Buenos Airesu. V polfinalu je premagal domačina Federica Delbonisa s 6:4, 2:6 in 6:1.
Federer postavil nov mejnik - najstarejša številka ena
73
16. februar 2018 ob 22:01 Roger Federer si je z zmago nad Robinom Haasejem v četrtfinalu turnirja v Rotterdamu zagotovil vrnitev na vrh lestvice ATP, kjer je preživel že rekordna 302 tedna.
Federer v Rotterdamu le še zmago oddaljen od številke ena
29
15. februar 2018 ob 23:17 Roger Federer je v osmini finala teniškega turnirja v Rotterdamu premagal Philippa Kohlschreiberja s 7:6 in 7:5. V petek lahko postane najstarejši igralec v zgodovini na prvem mestu na lestvici ATP.
Bedene nadaljuje pohod v Buenos Airesu
14
14. februar 2018 ob 22:34 Slovenski teniški igralec Aljaž Bedene je napredoval v četrtfinale teniškega turnirja v Buenos Airesu, potem ko je s 3:6, 7:5 in 6:1 ugnal Španca Alberta Ramosa Vinolasa.
Bedene uspešen v Buenos Airesu, Kavčič izpadel v New Yorku
14
13. februar 2018 ob 20:01 Aljaž Bedene je z zmago začel turnir v Buenos Airesu. V prvem krogu je s 6:0 in 6:3 ugnal Čeha Jirija Veselyja.
Kvalifikant Bašić po skalpu Wawrinke zmagal v Sofiji Mirza Bašić je senzacionalno osvojil turnir ATP v Sofiji. 26-letni tenisać in Bosne in Hercegovine je v finalu premagal Mariusa Copila s 7:6, 6:7 in 6:4.
5
Copil z 12 asi gladko odpravil Kavčiča Blaž Kavčič je izpadel v osmini finala turnirja v Sofiji. Marius Copil je bil boljši s 6:2 in 6:2 po uri in šestih minutah. 193 cm visoki Romun je na 99. mestu na lestvici ATP.
6
Kavčič uspešno začel v Sofiji Blaž Kavčič je uspešno začel nastope na turnirju ATP v Sofiji. V 1. krogu je premagal Srba Lasla Đereja s 6:4 in 6:4. Kavčič se je ekspresno vrnil v teniško karavano.
17
Nadal se bo vrnil v Acapulcu - obeta se napet boj za številko ena Rafael Nadal se bo vrnil konec februarja na turnirju v Acapulcu. 31-letni Španec je zunaj tekmovalnega pogona od četrtfinala proti Marinu Čiriću na Odprtem prvenstvu Avstralije v Melbournu.
23
Srebotnikova izgubila finalni dvoboj dvojic v St. Peterburgu Katarina Srebotnik in Ala Kudrjavceva sta izgubili finalni obračun na turnirju WTA v Sankt Peterburgu.
2
Wozniackijevo v St. Peterburgu ustavila Kasatkina Danska teniška igralka Caroline Wozniacki, ki je v nedeljo osvojila Odprto prvenstvo Avstralije, je izpadla v četrtfinalu Sankt Peterburga, potem ko jo je s 7:6 in 6:3 izločila Rusinja Darja ...
2
Počasna podlaga v Lukni bi morala ustrezati Slovencem Žreb je določil, da bosta dvoboj Davisovega pokala med Slovenijo in Poljsko v soboto v Mariboru odprla najboljši slovenski igralec Aljaž Bedene in drugopostavljeni gost Hubert Hurkacz.
12
Federer v Melbournu spet točil solze, tenis bo nekoč jokal za njim Trije člani velike teniške četverice se še vedno ubadajo s poškodbami, tisti zdravi pa zmaguje. Tisti zdravi je od vseh starejši za pet let.
170
Kralj Federer XX: Za rekordni grand slam je moral garati Roger Federer je precej teže od pričakovanj v finalu Melbourna premagal Marina Čilića, peti niz je dobil s 6:1 in se veselil jubilejnega 20. grand slama.
472
Caroline Wozniacki po maratonu do prvega grand slama Caroline Wozniacki je v finalu Odprtega prvenstva Avstralije v Melbournu premagala Simono Halep s 7:6, 3:6, 6:4 in Danski priborila prvo posamično zmago na grand slamih.
49
Federer se je v Melbournu sprehodil do finala Roger Federer se je ekspresno uvrstil v svoj sedmi finale na teniškem turnirju v Melbournu, Korejca Hyeona Chunga je premagal po dobri uri igre.
239
Ženski finale tudi boj za številko ena; Čilić čaka Federerja ali Chunga Finalistki Odprtega prvenstva Avstralije v tenisu sta Caroline Wozniacki in Simona Halep.
98
Chungov polfinalni zmenek s Federer ekspresom Skalp Novaka Đokovića je Hyeon Chung na OP Avstralije nadgradil z zmago nad Tennysom Sandgrenom. V petkovem polfinalu se bo pomeril z Rogerjem Federerjem, ki je bil boljši od Tomaša Berdycha.
191
Izbor
Citat za prebrat
link
Janez Šmitek
18
20. februar 2018 ob 15:35 Zame je najslabše drugo mesto, ne četrto. Mi smo pač majhna nacija in na to gledamo drugače. Bil sem skupaj z Norvežani, s tekači, in tam nekaj velja le prvo mesto.
Več novic ...
Anketa: 19. februar 2018 ob 15:50

Slovenski skakalci v Pjongčangu niso osvojili medalje. Ali je glavni krivec za to trener Goran Janus?