V petek je norveške navijače v Oslu razveselila njihova ženska reprezentanca, v soboto pa moška. Foto: EPA
Klemen Bauer
Izčrpani Klemen Bauer je končal sezono, saj ne bo nastopil na finalu svetovnega pokala v Hanti-Mansijsku. Foto: BoBo
Slovenski biatlonci 17. v štafeti, zlati Norvežani
Jakovu Faku najljubša 70-letna navijačica

Norvežani, ki so nastopili v postavi Ole Einar Bjoerndalen, Tarjei Boe, Johannes Thingnes Boe in Emil Hegle Svendsen, so z 11 sekundami prednosti slavili pred Nemci, medtem ko so na tretjem mestu presenetljivo končali Kanadčani.

Legendarni 42-letni Bjoerndalen, z osmimi zlati rekorder na zimskih olimpijskih igrah, pa se je razveselil 43. medalje na SP-jih, 20. zlate.

Bauer predal kot enajsti
Slovenija je v postavi Klemen Bauer, Rok Tršan, Lenart Oblak in Miha Dovžan osvojila 17. mesto. Odličen je bil nastop izčrpanega Bauerja, ki je v prvi predaji osvojil 11. mesto, a za najboljšim zaostajal vsega 15 sekund, v nadaljevanju pa se je zaostanek večal. Tršan, ki je imel težave z bolečinami v hrbtu, je zdrsnil na 17. mesto, Oblak je mesto pridobil, Dovžan pa je spet zdrsnil na 17. mesto in na koncu je slovenski zaostanek znašal več kot štiri minute in pol.

Izčrpani Bauer končal sezono
"Spet sem premagal samega sebe in tako sem utrujen, da niti ne najdem besed. Izčrpan sem, zame je sezone zdaj konec, prav danes pa sem se za konec še enkrat zbral in dal vse od sebe. Letos po bolezni enostavno ni šlo po željah in glede na vse težave, ki sem jih imel, je bila to moja najtežja sezona do zdaj. Naredil sem, kar sem pač lahko," je po tekmi za TV Slovenija dejal Bauer, ki mu je v pripravi na sezono veliko moči odvzela mononukleoza.

Jakov Fak hranil moči za nedeljski nastop
Jakov Fak
ni nastopil, saj se pripravlja na nedeljsko tekmo s skupinskim štartom na 15 km, kjer bo branil naslov svetovnega prvaka. Na nedeljskih tekmah s skupinskim startom, kjer nastopa le po 30 najboljših tekmovalcev, bo Fak tudi edini slovenski nastopajoči.

Biatlonska sezona se bo sicer končala čez teden dni v Hanti-Mansijsku v Rusiji.