Fotó: petesházi Céllövészeti Sport Klub

Nagykanizsán, június 18-án a 3. fordulóval folytatódott a nemzetközi MK Liga. Egyéniben férfi felnőtt korcsoportban Havasi Ferenc (PLE Zalaegerszeg) tudott nyerni 271 körrel. Második lett Mišo Hari (ŠSD Murska Sobota) 268 körrel. A harmadik helyen végzett Car Franc, a dobronaki Jezero Lövész Egyesülettől, 263 körrel. A 4. helyet szerezte meg a házigazda, a PSLE Nagykanizsa legjobb lövésze, Horváth Szilárd (262 kör). Mögötte a petesházi Céllövészeti Sport Klub két tagja, Varga Gábor (262 kör) és Kopinja József (259 kör) zárt az ötödik, illetve hatodik helyen. Galambos Milán (COAL) tizenötödik lett.

A 26. helyen zárt Vuk Franc (Jezero Dobronak).A felnőtt nők kategóriában Živa Zadravec (ŠD Črenšovci) nyert 262 körrel. Domján Johanna lett a második, Tóth Diána Zóra pedig a harmadik. Mindketten a GSZK Gellénháza tagjai.Ifjúsági kategóriában Tjaša Raduha, az SD Črenšovci versenyzője szerezte meg a győzelmet 266 körrel, ezzel maga mögé utasítva az ŠSD Murska Sobota két tagját, Luka Ivančičot és Danijel Balažicet. A csapatversenyt, ahol 10 egyesület indult, az ŠD Črensovci nyerte.

A petesházi Céllövészeti Sport Klub a második helyen, a házigazda PSLE Nagykanizsa pedig harmadik helyen végzett. Hatodik lett a PLE Zalaegerszeg, hetedik a dobronaki Jezero Lövész Egyesület, kilencedik pedig a GSZK Gellénháza.Az összetettben a férfiaknál három forduló után továbbra is Kopinja József (COAL) vezet 76 ponttal, tíz pont előnnyel klubtársa Varga Gábor előtt. Havasi Ferenc a harmadik 60 ponttal. A csapatok összetettjében a petesházi CSK vezet négy pont előnnyel az ŠD Črenšovci, és hét pont előnnyel az ŠSD Murska Sobota1 előtt. Negyedik a PSLE Nagykanizsa, ötödik a PLE Zalaegerszeg, hatodik a Jezero Dobronak LE, nyolcadik pedig a GSZK Gellénháza. Az MK Liga 4. fordulóját 2023. július 2-án rendezik Dobronakon.