Katja Višnar je za 4 stotinke sekunde izgubila nastop v polfinalu. Foto: Reuters

Katja Višnar, Eva Urevc, Vesna Fabjan, Anamarija Lampič, Alenka Čebašek in Miha Šimenc so nastope na uvodni tekmi turneje Tour de Ski končali v prvem krogu. Vsi Slovenci pa so z uvrstitvijo v izločilne boje šprinta v prosti tehniki osvojili nove točke za svetovni pokal.

Slovenkam je v kvalifikacijah šlo zelo dobro. Višnarjeva je postavila četrti čas, državna prvakinja Urevčeva pa sedmega.

Vesel sem uspeha, da je šest tekmovalcev osvojilo točke. Pri puncah s petimi vedno bolj kažemo, da smo lahko enakovredni v svetovnem pokalu. Moja želja sta bila vsaj dva polfinala. Za malenkost sta se nam izmuznila. To je sprint. Treba je pogledati dobre strani dneva, analizirati, kaj je šlo narobe in nadaljevati.
Nejc Brodar, trener slovenskih tekačev in tekačic

Višnarjeva po fotofinišu ob polfinale
Najprej sta v drugi četrtfinalni skupini nastopili Čebaškova in Fabjanova, osvojili pa šesto oziroma četrto mesto. V četrti skupini je Lampičeva končala kot tretja in Urevčeva kot peta. Na koncu je nastopila še Višnarjeva, po fotofinišu pa je morala premoč priznati Norvežanki Lotti Udnes Weng. Polfinale je zgrešila za štiri stotinke sekunde.

Šimenc je v moški konkurenci tekel v četrti od petih četrtfinalnih skupin. Dvaindvajseti iz kvalifikacij je bil v svoji skupini peti.

Višnarjeva je bila na koncu 13., Lampičeva 15., Fabjanova 20., Urevčeva 21. in Čebaškova 27. Šimenc je osvojil 23. mesto.

O edinem Slovencu je slovenski trener Nejc Brodar povedal: "Za Miho sem vesel, da je brezkompromisno startal in si izboril svoj položaj. Na neki način je pokazal, da prihaja v svetovni pokal in da bo z naslednjimi nastopi treba nanj računati. Ni se mu izšlo. Z napakami se učiš. Če bo nadaljeval v tem ritmu, bomo videli polfinale najmanj do konca te sezone."