Prvenstvo se je končalo z znano podobo. Foto: Reuters

Ti so skupaj osvojili kar 29 medalj, od tega 14 zlatih, s čimer so bili v obeh statistikah daleč najuspešnejša država. Drugi so Kenijci, ki so osvojili pet zlatih medalj, nobena druga država nima več od treh zlatih medalj. Vsaj eno odličje je osvojilo 44 držav, med katerimi ni Slovenije.

Že 13. zlata medalja za Allyson Felix
V ženski štafeti v finalu sicer ni tekla Allyson Felix, a Američanka je tekla v polfinalu, kar pomeni, da si je zaslužila novo zlato medaljo. 33-letnica ima zdaj s svetovnih prvenstev kar 13 zlatih medalj, kar je svojevrstni rekord.

Timothy Cheruiyot je upravičil vlogo prvega favorita. Foto: Reuters

Cheruiyot v solo teku do uspeha kariere
Kenijec Timothy Cheruiyot je v solo teku osvojil naslov svetovnega prvaka na 1.500 metrov. Kmalu se je odlepil iz skupine in slavil z odličnim časom 3:29,27. Cheruiyot je upravičil vlogo prvega favorita, saj je bil edini finalist, ki se je letos spustil pod mejo treh minut in pol. 23-letni Kenijec je na največjih tekmovanjih do zdaj osvojil pet srebrnih medalj, tako je zanj to z naskokom največji uspeh kariere. Srebro je osvojil Alžirec Taoufik Makhloufi, bron pa Poljak Marcin Lewandowski.

Joshua Cheptegei je bil pred dvema letoma srebrn, zdaj je prvič svetovni prvak. Foto: Reuters

Izid sezone za Cheptegeija
Na 10 kilometrov je svetovni prvak postal Joshua Cheptegei, ki je zmagal z najboljšim izidom sezone 26:48,37 in s tem za dobro sekundo popravil osebni rekord. V najdaljši stadionski preizkušnji je odločal finiš, v katerem je za sekundo ugnal Etiopijca Yomifa Kejelcho. Silovit tempo je dolgo diktiral Rhonex Kipruto. Kenijec je v zadnjih metrih izgubil stik, a se je lahko potolažil z bronasto medaljo.

Malaika Mihambo je bila brez konkurence. Foto: Reuters

Mihambo edina, ki je preskočila 7 m
Nemka Malaika Mihambo je bila nepremagljiva v skoku v daljino, zmagala je z odličnim izidom 7,30, s čimer je za 14 centimetrov popravila svoj najboljši izid sezone. V vodstvo je skočila v tretji seriji, ko je ob protivetru 0,8 metra na sekundo dosegla zmagovalni izid. Odlično formo je potrdila v zadnjih dveh serijah, ko ji je še dvakrat uspelo preskočiti sedem metrov (709 in 716), kar ni uspelo nobeni drugi atletinji. Do srebra je v predzadnji seriji uspelo skočiti Ukrajinki Marini Bekh Romančuk (692), bron je pripadel Nigerijki Ese Brume (691), ki je vodila po dveh serijah.

V izenačenem teku si je Alijeva priborila veliko prednost. Foto: Reuters

Na visokih ovirah 1-2 za ZDA
Gledalci so na visokih ovirah pričakovali obračun Jamajčank in Američank, ki so zapolnile več kot polovico štartne vrste. Na koncu so največ uspeha žele Američanke, ki so prišle do dvojne zmage. Nova svetovna prvakinja je 30-letna Nia Ali, ki je slavila z odličnim časom 12,34. Zmagovalka je s tem za natanko desetinko popravila svoj osebni rekord. Glavnino prednosti si je priborila v zadnjih 30 metrih, ko je dvignila prestavo in popolnoma ušla konkurenci. Srebro je pripadlo njeni rojakinji Kendri Harrison (12,46), ki je za samo stotinko ugnala bronasto Jamajčanko Danielle Williams.

Anderson Peters je vse opravil že v prvi seriji. Foto: Reuters

Peters že v prvem metu do zlata
V metu kopja je manjše presenečenje pripravil Anderson Peters iz Grenade, ki je na svetovno prvenstvo prišel z osmim izidom sezone, nato pa že v prvi seriji vrgel dovolj za zlato medaljo (86,69). Svoj izid je za dva decimetra popravil v četrti seriji. 21-letni mladenič je s tem dosegel svoj največji uspeh v atletiki. Do odra sta vrgla oba največja favorita, edina ki sta letos že premagala mejo 90 metrov. Srebro je z Magnusom Kirtom (86,21) romalo v Estonijo, z Johannesom Vettrom (86,21) pa v Nemčijo.