Donovan Mitchell, s 17 točkami najboljši strelec ZDA na prvi tekmi, je tako atraktivno zabil.  Foto: EPA
Donovan Mitchell, s 17 točkami najboljši strelec ZDA na prvi tekmi, je tako atraktivno zabil. Foto: EPA
Košarkarji Avstralije se veselijo prve zmage, premagali so Kanado. Foto: Reuters

Američani – poleg Srbov prvi favoriti za zlato medaljo – so ključno razliko naredili v drugi četrtini, ki so jo dobili s 26:15. Prva se je končala s 17:14, podobno izenačeni sta bili tudi tretja in četrta četrtina. Pri Američanih se je s 16 točkami izkazal Donovan Mitchell. Eno več je na drugi strani dosegel Tomaš Satoransky, ki je bil tudi prvi strelec tekme.

Kanadčani ostali praznih rok
Kanadčani so pred zadnjo četrtino še vodili s 77:76. V zadnjem delu je bilo 32:15 za Avstralce, v tem delu igre je Matthew Dellavedova zadel tri trojke, zbral pa je še tri podaje, s 24 točkami je bil najboljši strelec tekme.

Evan Fournier je bil s 26 točkami in 10 skoki junak Francije pri zmagi nad Nemčijo. Foto: EPA

Evropski derbi Francozom
Francozi so tekmo začeli zelo poletno. Prvo četrtino so dobili s 16:4, drugo z 20:16, a nato popustili v nadaljevanju. Nemci so se z odmora vrnili prerojeni. Počasi so zmanjševali zaostanek, sedem sekund pred koncem pa so se približali na 74:76. Po minuti odmora francoske klopi je do dveh prostih metov prišel Evan Fournier, oba zadel, met za tri točke Nemca Maximiliana Kleberja pa je zgrešil cilj.

Osrednji igralci tekme so bili Evan Fournier s 26 točkami in 10 skoki in Amath M'Baye z 21 točkami na francoski strani ter Johannes Voigtmann s 25 točkami in Dennis Schröder s 23 točkami in osmimi skoki na nemški strani.

Giannis Antetokounmpo v akciji. Foto: Reuters

Grki zanesljivo prek Črnogorcev
Na drugi tekmi reprezentanc s stare celine je Grčija s 86:60 premagala Črno goro. Črnogorci so bili brez moči predvsem v prvem polčasu, ki so ga izgubili s 16:42. V drugem polčasu so držali stik z Grki in ga dobili s točko prednosti.

Pri Grkih je največ točk, 16, dosegel Georgios Printezis, prvi zvezdnik Giannis Antetekounmpo pa je v 16 minutah zbral 10 točk in osem skokov. Nikola Vučević je bil z 12 točkami prvi strelec Črne gore.