Srbija je najboljšo igro prikazala v odločilnem nizu. Foto: EPA

Srbija je edina reprezentanca s 100-odstotnim izkupičkom na letošnjem evropskem prvenstvu. V skupinskem delu v Bruslju in Antwerpnu je dosegla pet zmag, potem ko je premagala Nemčijo, Slovaško, Španijo, Belgijo in Avstrijo. V osmini je bila boljša od Češke, v četrtfinalu pa od Ukrajine po napetih petih nizih.

Izbranci selektorja Laurenta Tillieja so pred 12.574 gledalci v dvorani Bercy blesteli v prvem nizu, v tridesetih minutah igre so ga tudi dobili s 25:23.

Zvezdnik Earvin Ngapeth je nanizal kar 29 točk, a njegovi soigralci niso bili razigrani. Foto: EPA

Drugi niz je uvodoma minil v prevladi Srbov, po njihovem vodstvu z 18:10 pa se jim je ustavilo. Francozi so se jim približali na 23:24 in imeli celo priložnost za izenačenje, a je Julien Lyneel na servis naredil prestop, tako da so Srbi izenačili na 1:1.

Galski petelini so na začetku tretjega niza povedli z 11:7, nato pa so izbranci nekdanjega selektorja Slovenije Slobodana Kovača uprizorili preobrat in po delnem izidu 5:0 povedli z 12:11. V nadaljevanju so še gostiteljem pobegnili na 20:17, po hudem boju pa tretji niz po 35 minutah dobili s 25:21.

V četrtem nizu so bili Francozi najbolj razigrani. Po njihovem vodstvu z 11:7 je srbska klop zahtevala polminutni odmor, ki pa ni prinesel zasuka. Po vodstvu s 17:9 so gostitelji brez težav zadržali prednost in izenačili na 2:2.

V odločilnem nizu so Srbi začeli udarno in povedli s 3:0, po francoskem polminutnem odmoru pa so prednost povišali na 5:0. Francozi so bili v šoku, po zaostanku z 2:9 pa se niso več pobrali.

Ngapeth vsega ni zmogel sam
V srbski izbrani vrsti je blestel Aleksandar Atanasijević, ki je dosegel 27 točk, Uroš Kovačević pa jih je prispeval 18. V francoski izbrani vrsti sta bila najučinkovitejša Earvin Ngapeth z 29 in Stephen Boyer z 19 točkami.

Slovenci že trenirali v Parizu
Po veličastni zmagi nad Poljsko v četrtkovem polfinalu v Ljubljani Slovenci niso imeli veliko časa za proslavljanje. S čarterskim poletom z brniškega letališča so zapustili Slovenijo ob 11. uri in pristali v francoski prestolnici malo pred 13.00. V Parizu so tudi že opravili prvi trening.