Tatjana Schoenmaker je gladko opravila s tekmicami na 200 metrov prsno. Foto: AP

Drugo in tretje mesto sta zasedli Američanki Lilly King in Annie Lazor. Lilly King je na drugem mestu za 24-letno zmagovalko zaostala za 97 stotink sekunde, Annie Lazor pa na tretjem za 1,89 sekunde.

Novi svetovni rekord je za 16 stotink sekunde hitrejši od prejšnjega, ki ga je leta 2013 postavila Danka Rikke Moller Pedersen.

200 m prsno (Ž):
UvrstitevTekmovalecDržavaRezultat
1Tatjana SchoenmakerJužna Afrika2:18,95
2Lilly KingZdružene države Amerike2:19,92
3Annie LazorZdružene države Amerike2:20,84

Rilov do drugega zlata v Tokiu
Jevgenij Rilov je osvojil zlato medaljo na 200 metrov hrbtno. Postavil je olimpijski rekord (1:53,27). Američan Ryan Murphy je zasedel drugo mesto, Britanec Luke Greenbank pa je osvojil bron.

Za Rilova, ki nastopa pod zastavo ruskega olimpijskega komiteja, je to druga zlata medalja v Tokiu, potem ko je bil v torek prvi na 100 metrov hrbtno.

1Jevgenij RilovRusija1:53,27
2Ryan MurphyZdružene države Amerike1:54,15
3Luke GreenbankVelika Britanija1:54,72

Kitajec Vang najboljši na 200 metrov mešano
Šun Vang je postal olimpijski prvak na 200 metrov mešano. Drugi je bil Britanec Duncan Scott, tretji pa Švicar Jeremy Desplanches.

Vang, ki je tako na olimpijskih igrah leta 2016 v Riu kot na svetovnem prvenstvu leto zatem osvojil bron, je postavil rekord Azije (1:55,00).

1Šun VangKitajska1:55,00
2Duncan ScottVelika Britanija1:55,28
3Jeremy DesplanchesŠvica1:56,17

Emma McKeon zmagala na 100 metrov prosto
Z novim olimpijskim rekordom in drugim najhitrejšim časom je avstralska plavalka Emma McKeon na olimpijskih igrah v Tokiu dobila zlato medaljo na 100 metrov prosto. Zmagala je s časom 51,96 sekunde. Druga je bila predstavnica Hongkonga Siobhan Haughey (52,27), tretja pa še ena Avstralka, Cate Campbell (52,52).

Hitreje kot danes Emma McKeon je do zdaj plavala le Švedinja Sarah Sjostrom, ki je leta 2017 na svetovnem prvenstvu v Budimpešti s časom 51,71 sekunde postavila svetovni rekord. Danes je olimpijski nastop končala na šestem mestu.

Za 27-letno McKeonovo je današnja medalja četrta na igrah v Tokiu. V preteklih dneh je že dobila zlato in bronasto medaljo v štafetah ter bila tretja na 100 metrov delfin. Štiri olimpijske medalje je prinesla domov tudi pred petimi leti z iger v Riu.