Maro Joković, ki nastopa že na svojih četrtih olimpijskih igrah, je za Hrvaško prispeval štiri zadetke, od tega uvodna na tekmi za hrvaško vodstvo z 2:0. Foto: Reuters

S po štirimi zadetki sta bila najboljša hrvaška strelca Maro Joković in Paulo Obradović.

Hrvati premagali Srbe za četrtfinale

Hrvaška je v reprizi finala z iger v Riu (takrat se je zlata veselila Srbija) odlično odprla dvoboj in po dveh minutah in pol povedla s 3:0. Sledilo je devetminutno obdobje neučinkovite igre z igralcem več (pet zapravljenih priložnosti). Srbi (Jakšić trije zadetki) so v tretji četrtini izenačili na 8:8, preobrat pa jim ni uspel.