Španija je z 8:4 premagala Hrvaško, ki jo v četrtfinalu čaka Madžarska. Foto: Reuters

Španiji bi tudi remi zadoščal za prvo mesto. Hrvaška v napadu ni bila tako razigrana kot ob derbiju s Srbijo (14:12). Že začelo se ni po njenih željah, potem ko je v prvi minuti Alvaro Granados (edini pri Špancih z dvema zadetkoma) izkoristil petmetrovko. Hrvaška je prvi gol dosegla šele na začetku zadnje minute uvodne četrtine, v drugi četrtini pa sploh ni zadela.

Španci so vso tekmo vodili, pred zadnjo četrtino 7:3, odličen je bil 19-letni vratar Unai Aguirre, ki odlično nadomešča prvega vratarja te reprezentance, 41-letnega Danija Lopeza Pineda. Oba sta, mimogrede, tudi soigralca pri klubu Atletic Barceloneta.

Če košarkarji Španije po porazu s Slovenijo niso bili nič kaj zadovoljni, ker bodo v četrtfinalu igrali z ZDA, pa so vaterpolisti novico, da jih čaka ameriška reprezentanca, sprejeli z olajšanjem. Hrvaška bo za vstop v polfinale igrala z evropsko prvakinjo Madžarsko.