Islandski rokometaši (na fotografiji Gudjon Valur Sigurdsson) so v drugem polčasu naleteli na zelo razpoloženega madžarskega vratarja Rolanda Miklerja, ki je v drugem delu nasprotniku dovolil le šest zadetkov! Foto: EPA

Madžari so v prvem delu prvega polčasa, potem ko so obračun odprli s tremi zaporednimi zadetki, popolnoma odpovedali. Kar deset minut niso zatresli mreže, kar je bila voda na mlin Islandcev, ki so pridno polnili gol nasprotnika in povedli s 6:3.

Šele v 16. minuti je madžarski strelski mrk s sedmih metrov prekinil Zsolt Balogh, izid ob polčasu je postavil Bendeguz Boka (12:9).

Bence Banhdi je bil z osmimi zadetki prvi strelec tekme. Šest jih je dosegel v drugem polčasu, ko se je začel veliki preobrat Madžarske. Foto: EPA

Mikler v vratih (skoraj) nepremagljiv
Le nekaj minut so Madžari potrebovali v drugem polčasu za izenačenje na 15:15, sledil je mrtvi tek, potem pa se je ob prvemu strelcu Benceju Banhidiju razigral še izjemni vratar Pick Szegeda Roland Mikler, ki je islandske igralce z izjemnimi obrambami spravljal v obup. Odgovornost sta v svoje roke prevzela izkušena Aron Palmarsson in Gudjon Valur Sigurdsson, a je obema veselje preprečil Mikler. Medtem je Boka iz protinapada zadel za 20:17. Prednost, ki je do konca tekme niso izpustili več iz rok. Mikler je še naprej navduševal z obrambami, igra Islandcev se je porušila kot hišica iz kart, na koncu so morali priznati premoč s 24:18.

Islandci petkov nasprotnik Slovenije
To pomeni, da bodo Islandci prvi nasprotnik Slovenije v skupini II, Madžarska pa drugi. S Slovenci se bodo pomerili še Portugalci in Norvežani. V polfinale se bosta uvrstili le prvouvrščeni ekipi, tretja ekipa pa bo igrala za 5. mesto na prvenstvu.

Slovo olimpijskih in svetovnih prvakov
Zmaga Madžarske nad Islandijo pa tudi pomeni, da se od nadaljevanja prvenstva poslavlja Danska. Aktualni svetovni in olimpijski prvaki na letošnjem evropskem prvenstvu niso blesteli. Že v uvodnem krogu jih je za gol ugnala Islandija, sledil je še neodločen izid proti Madžarski, s čimer so zadnjo tekmo v skupini E pričakali z zgolj točko. Današnji obračun z zadnjeuvrščeno Rusijo je bil tako le revijalen. Dobili so ga Danci.