Nora Mork je za Norveško dala štiri gole. Foto: EPA

Prvi polčas je bil izjemno izenačen, saj je le Švedska nekajkrat vodila z dvema goloma razlike, sicer pa sta bili reprezentanci vedno v koraku druga z drugo. Najbolj razigrana je bila Švedinja Jenny Helen Carlson, ki je dosegla skoraj polovico golov svoje ekipe (6 od 13).

V drugem polčasu je bil izid izenačen še do 18:18, v zadnji četrtini tekme pa so Norvežanke prevzele vajeti in nekajkrat povedle za tri in s tem Švedinjam preprečile, da bi si izborile vsaj točko. Pri Norvežankah je Henny Ella Reistad dala sedem golov, pri Švedinjah pa je Carlson končala pri devetih zadetkih.

Naslednji tekmec Norvežank je prav Slovenija.

Kristina Jorgensen je v 19. minuti povišala za dansko vodstvo 8:2. Foto: EPA

Danke večkrat vodile za šest
Na tekmi med Dansko in Hrvaško so bile prve minute še dokaj izenačene in nervozne. Danke so dale prve dva gola, na drugi strani pa je Valentina Blažević v 7. minuti znižala na 2:1. Skandinavke so nato popolnoma prevladovale in pridno polnile nasprotno mrežo ter tako v 20. minuti vodile že z 8:2. Hrvatice so se sicer približale na -3 (6:9), zaključek polčasa pa je znova pripadel Dankam, ki so na odmor odšle z vodstvom 14:8. Pri Dankah so kar štiri igralke dosegle po tri gole.

Vse odločeno po seriji 6:1
Hrvatice se na začetku drugega polčasa niso vdale, saj so kar za devet minut zaklenile vrata in se približale na 11:14 in v 43. minuti celo na 13:15. A Danke so hitro odgovorile z delnim izidom 6:1 in tekmo varno pripeljale v pristan. Najboljša danska strelka je bila Kristina Jorgensen s petimi goli. Razlika bi bila lahko še večja, a so Danke zapravile kar pet od desetih sedemmetrovk.