Johan Clarey je letos osvojil olimpijsko srebro v smuku. Foto: Reuters

41-letnik sicer še vedno velja za enega najboljših smučarjev v hitrih disciplinah, njegov cilj za prihodnost pa je svetovno prvenstvo v domačem Courchevelu oz. Meribelu, ki bo februarja prihodnje leto.

Odločitev o nadaljevanju kariere je Clarey francoskemu časopisu Le Figaro predstavil danes, dodaja APA.

V pretekli sezoni je smučar iz Annecyja osvojil srebrno kolajno v smuku na olimpijskih igrah v Pekingu. Tam je zaostal le za Švicarjem Beatom Feuzem. Medaljo ima tudi s svetovnega prvenstva v Areju 2019, ko je bil v superveleslalomu drugi.

V svetovnem pokalu je bil to sezono drugi v Kitzbühelu, na prvo zmago pa v dolgi in uspešni karieri še čaka. Skupaj je devetkrat stal na stopničkah za zmagovalce, od tega petkrat v zadnjih treh sezonah, ko je podiral rekord za rekordom, kar zadeva uspehe pri za vrhunskega smučarja zavidljivi starosti.