Svetovni veleslalomski prvak, Norvežan Henrik Kristoffersen, je odlično formo potrdil tudi v Banskem. Foto: EPA
Hirscher do globusa

Marcel Hirscher si je z drugim mestom v Banskem že zagotovil mali kristalni globus za zmago v veleslalomskem seštevku letošnje sezone svetovnega pokala. Dve tekmi pred koncem ima neulovljivih 218 točk prednosti pred najbližjim zasledovalcem, Henrikom Kristoffersenom.

Obračun velikanov alpskega smučanja je pripadel svetovnemu prvaku v tej disciplini. Nihče izmed najboljših ni smučal brez napak, a manjše je napravil Norvežan, ki je bil po prvi vožnji drugi in je ob prihodu v cilj za 39 stotink sekunde prehitel tedaj vodilnega Francoza Thomasa Fanaraja.

Žan Kranjec je bil s finalnim nastopom zelo zadovoljen. Foto: EPA

Sledil je le še zadnji nastop, ki pa se serijskemu zmagovalcu Hirscherju ni posrečil. Resda ni imel velike prednosti na štartu (‒0,16), a ta je po vrsti manjših in eni večji napaki hitro skopnela. V spodnjem delu je pritisnil na plin in storil vse za zmago, a se mu ni izšlo. Za Kristoffersenom je zaostal za štiri stotinke sekunde.

Kranjec z odliko opravil finalni nastop
Četrto mesto je osvojil še en Francoz, Alexis Pinturault, za njega pa se je uvrstil Žan Kranjec, ki je svoj finalni nastop opravil z odliko. Pred tedaj vodilnim Norvežanom Rasmusom Windingstadom je imel v štartni hišici sekundo in 24 stotink naskoka, prednost je suvereno zadržal in prevzel vodstvo za več kot sekundo (‒1,01), vendar je moral prestol v ciljni areni že takoj zatem prepustiti Fanaraju.

Kranjec peti v veleslalomu v Banskem

"Konkurenca v vrhu je res močna, in če hočeš biti na stopničkah oziroma med najboljšimi, ti morata uspeti dve res vrhunski vožnji brez napak oziroma brez kakšnega nepopolnega ovinka. Danes sem zadovoljen, rezultat je dober. Je pa tako, da kakšna vrata niso bila optimalna, in to se je potem poznalo, da sem se oddaljil od najboljšega oziroma od stopničk. A vem, da dobro smučam in kaj mi manjka, tako da se veselim Kranjske Gore, da poskusim to popraviti," je tekmo ocenil Kranjec.

Glavni trener Klemen Bergant je o Žanovem nastopu dejal: "To je lep rezultat, znova med najboljših pet. Je pa dejstvo, da ima še rezerve v svojih vožnjah, tako v prvi kot v drugi vožnji. Se pa vidi, da je bila razlika med temi petimi, šestimi in preostalimi kar velika. Vsako leto je boljši."

Drugi slovenski predstavnik, Štefan Hadalin, je veleslalomsko preizkušnjo v Banskem končal v prvi vožnji, bil je 34. Slovenci se bodo zdaj pripravljali na domače tekme v Kranjski Gori.