Bor Pavlovčič v zraku nad Klingenthalom, kjer je dočakal prvi zmagovalni oder med elito. Foto: EPA
Anže Lanišek je bil po prvi seriji tretji, na koncu pa peti. Skupno je na sedmem mestu najvišje uvrščeni Slovenec v svetovnem pokalu.  Foto: EPA
Anže Lanišek je bil po prvi seriji tretji, na koncu pa peti. Skupno je na sedmem mestu najvišje uvrščeni Slovenec v svetovnem pokalu. Foto: EPA

22-letni Pavlovčič se je na prve stopničke v karieri prebil s šestega mesta, potem ko je v drugi seriji poletel 142,5 metra, kar je bila daljava dneva. Prehitela sta ga le Norvežan Granerud, ki je vodil že po prvi seriji, in Poljak Kamil Stoch, slednji za le 0,8 točke. Razmere na jugovzhodu Nemčije so bile zahtevne, saj je vseskozi snežilo oziroma se je dež mešal s snegom.

Po težavah z zadrgo sanjski razplet
"Odličen dan zame. Res sem si zelo želel stopničk in danes sem jih dobil. V prvi seriji sem imel težave z zadrgo, zato sem skočil malce pozneje
(41. namesto 33., op. a.). Mogoče je to vplivalo na malce slabši skok, ampak sem nato v drugi seriji napadel. Počutil sem se zelo dobro in uspelo mi je," je bil presrečen 22-letni Mojstrančan.

Najboljši trije v Klingenthalu (od leve proti desni): Kamil Stoch, Halvor Egner Granerud in Bor Pavlovčič. 24-letni Granerud se je veselil devete zmage v sezoni in karieri, s katero se je še utrdil na vrhu svetovnega pokala. Norvežan ima pred najbližjim zasledovalcem Nemcem Markusom Eisenbichlerjem že skoraj 400 točk naskoka. Foto: EPA

Do točk še 22. Domen Prevc in 29. Žiga Jelar
Slovenski uspeh je na petem mestu dopolnil Lanišek (139,5/131,0 m), ki je bil v prvi seriji tretji. V finale sta se uvrstila še 22. Domen Prevc in 29. Žiga Jelar, medtem ko sta bila Timi Zajc (36.) in Tilen Bartol (47.) prekratka.

Lanišek: Mogoče se mi je v finalu prikradel 'kiks'.
"Danes so mi uspeli super skoki, mogoče se mi je v drugi seriji prikradel 'kiks'. Ne glede na to sem zelo zadovoljen z današnjim dnem. Po pristanku sem zaploskal Boru za prve stopničke. Res sem bil vesel zanj,"
je po tekmi razlagal 24-letni Domžalčan.

Bor Pavlovčič prvič v karieri na stopničkah

Hrgota: Imamo dva zelo močna fanta. Drugi morajo dvigniti raven.
"Odličen dan je za nami. Prve stopničke za Bora, zelo vesel sem zanj. Anže je bil kljub manjšemu 'kiksu' v finalu zraven in na koncu odličen peti. Imamo dva zelo močna fanta. Kar se njiju tiče, sem zelo vesel, saj sta opravila nalogo korektno in oddelala vse popravke, za katere smo se pred tekmo zmenili. Želim, da jutri nadaljujeta v istem ritmu,"
je skoke svojih najboljših varovancev ocenil glavni trener Robert Hrgota. Ob tem je dodal: "Škoda za Domna, saj je po poskusni seriji kazalo, da je osvojil skakalnico. Mogoče mu še manjka nekaj vrhunskih skokov, da bo tudi na tekmi skakal tako dobro. Drugi fantje pa bodo morali dvigniti raven."

V nedeljo še ena tekma
V nedeljo bo v Vogtland Areni še ena tekma. Prenos bo od 14.25 naprej na TV Slovenija 2 in na MMC-ju.

Nastopa Laniška in Pavlovčiča v prvi seriji Klingenthala
Nemec Geiger dobil kombinacijo, Vid Vrhovnik 41.

Nemec Vinzenz Geiger je zmagal na tekmi za svetovni pokal v nordijski kombinaciji v domačem Klingenthalu, čeprav je bil po skokih šele 14. Po teku na 10 kilometrov je drugi v cilj pripel njegov rojak Fabian Riessle s 3,5 sekunde zaostanka, tretji je bil še z desetinko večjim zaostankom še tretji Nemec Eric Frenzl. Vid Vrhovnik, ki je bil po skokih 19., je končal na 41. mestu (+3:42,1).