Od petih Slovenk so se štiri prebile v izločilne boje šprinta v Lahtiju, v kvalifikacijah je obstala le Alenka Čebašek. Foto: EPA

Tekačica Eva Urevc je bila najhitrejša v kvalifikacijah na šprinterski tekmi v prosti tehniki v Lahtiju. Na 1,3-kilometrski progi je drugouvrščeno Švicarko Nadine Fähndrich prehitela za 4,21 sekunde. Anamarija Lampič je bila peta, Katja Višnar šesta in Vesna Fabjan 23. S 37. časom je Alenka Čebašek ostala brez izločilnih bojev.

Višnarjeva prekratka za 10 stotink

V izločilnih bojih so vse štiri Slovenke izpadle v četrtfinalu. Najhitrejše tri, Urevčeva, Lampičeva in Višnarjeva, so v svojih skupinah osvojile tretje mesto, a v prepočasnih skupinah. Najbližje napredovanju je bila Katja Višnar, ki je 2. mesto v skupini 3 zgrešila za vsega 10 stotink. V kvalifikacijah najhitrejša Eva Urevc je bila v zadnji, peti, skupini za dve sekundi prepočasna.

Dvojno norveško slavje na Finskem
Na koncu je dramatičen finale, v katerem je vseh šest finalistk ločila manj kot sekunda, dobila Norvežanka Maiken Caspersen Falla, ki je v finišu ugnala Američanko Sophie Caldwell in Švedinjo Majo Dahlqvist. Tudi pri moških so slavili Norvežani, Johannes Hoesflot Klaebo je bil premočan za Italijana Federica Pellegrina in rojake Krogha, Brandsdala in Iversena.

Pri moških je na 1,6 km Miha Šimenc v kvalifikacijah dosegel 25. čas, v svoji četrtfinalni skupini je bil nato peti. Janez Lampič je tekmovanje končal na 40. mestu.