Kamil Stoch je dosegel že 35. posamično zmago v svetovnem pokalu. Foto: EPA
Engelberg: brata Prevc 12. in 13., zmaga Stocha

Na stopničke sta poleg Poljaka, ki je slavil prvič v tej sezoni, stopila še Stefan Kraft in Karl Geiger. Avstrijec, ki je za Stochom zaostal vsega 1,7 točke, je z drugim mestom prevzel skupno vodstvo v svetovnem pokalu. Enak vrstni red je bil že po prvi seriji, v kateri je bil Domen 9., Peter pa 18. Med dobitniki točk sta še dva Slovenca – Anže Lanišek je zasedel 24., Rok Justin pa 28. mesto.

Brez finalne serije je na 31. mestu ostal Timi Zajc. Tilen Bartol v prvi seriji ni skakal, saj je bil diskvalificiran zaradi neustreznega dresa.

S samimi skoki nisem najbolj zadovoljen, z rezultatom malce bolj. V prvi seriji sem naredil manjšo napako, preveč sem bil osredotočen na to, kaj moram popraviti, in potem sta mi smučki ušli. Vesel pa sem, da sem v finalni seriji naredil zelo, zelo dober skok in sem napredoval po lestvici.

Peter Prevc

Do zdaj vodilni v svetovnem pokalu Rjoju Kobajaši se je uvrstil tik pod stopničke, potem ko je v drugi seriji pridobil sedem mest.

"Z današnjim dnem ne moremo biti ravno najbolj zadovoljni, saj nihče ni končal med deseterico najboljših. Zadovoljni smo z Domnom Prevcem, ki je naredil dva zelo solidna skoka in mu je po dolgem času uspel spodbuden dosežek. Peter je v finalu naredil odličen skok, žal s slabim doskokom, kar ga je stalo deseterico. Anže je dvakrat skočil zelo povprečno. Čestitke tudi Roku za ponovne točke," je povedal glavni trener slovenskih skakalcev Gorazd Bertoncelj.

Drugi skok Petra Prevca in treh najboljših v Engelbergu

Po diskvalifikaciji v Klingenthalu sem zdaj veliko bolj samozavesten. Uspela sta mi dva dobra skoka tu, pomembna sta predvsem zato, da lažje nadaljujem sezono.

Domen Prevc

Kvalifikacije so bile v petek zaradi premočnega vetra preložene na soboto. Tudi v njih je bil najboljši Slovenec Peter Prevc z desetim dosežkom (130 m). Sledili so Lanišek (127,5 m; 16. mesto), Domen Prevc (125 m; 25. mesto), Zajc (124 m; 19. mesto), Justin (115,5 m; 40. mesto) in Bartol (110,5 m), ki je kot 50. še zadnji ujel tekmo. Nanjo se ni uvrstil Anže Semenič z 58. dosežkom kvalifikacij.

V kvalifikacijah je bil vrstni red pri vrhu Kraft (138,5 m), Stoch (137 m) in Geiger (134 m).

V nedeljo ob 15.00 bo v Engelbergu še ena tekma, zadnja pred novoletno turnejo. Prenos bo na TV SLO 2 in MMC-ju.

V slovenskem skakalnem taboru ni bilo razloga za veselje
Domen Prevc je bil letos boljši le pred tremi tedni v Ruki, kjer je zasedel 11. mesto. Foto: EPA
Končni vrstni red:      daljavi   točke