22-letna Sakamoto, sicer bronasta z lanskih olimpijskih iger v Pekingu, je imela drugi najboljši izkupiček prostega programa, a je imela že po kratkem dovolj veliko prednost za končno slavje. Svetovna prvakinja lani v Montpellieru je na koncu zbrala 224,61 točke, s čimer je za slabe štiri točke ugnala Haein Lee iz Južne Koreje (220,94). Nekaj več je zaostala najboljša Belgijka Leoni Hendrickx (210,42).

Edina Slovenka Daša Grm je nastop končala po kratkem programu, ko je bila 33. med 35 tekmovalkami. Za uvrstitev v prosti program bi morala biti najmanj 24., za kar ji je zmanjkalo 7,62 točke.

Tudi med športnimi pari japonsko slavje

Med športnimi pari sta v četrtek slavila domačina Riku Miura in Rjuiči Kihara. Srebro je pripadlo Američanoma Alexi Knierim in Brandonu Frazierju, bron pa Italijanoma Sari Conti in Niccolu Maciiju.

V soboto sledita še končni odločitvi med posamezniki in plesnimi pari. Na prvenstvu še vedno ne smejo nastopati športniki iz Rusije, ki bi sicer sodili v krog kandidatov za medalje.