Lara Gut Behrami se je na najvišjo stopničko povzpela četrtič v 22 dneh. V karieri je uspelo štirikrat v sezoni zmagati v superveleslalomu tudi leta 2014. Foto: EPA

Lara Gut Behrami se je v oblačnem vremenu na progo Kandahar spustila s številko sedem in spet izbrala idealno linijo smučanja. V cilj je prišla z 88 stotinkami prednosti pred do takrat vodilno Kajso Vickhoff Lie. Kazalo je še na eno prepričljivo slavje 29-letne Švicarke, toda nato se je na progo podala vodilna v skupnem seštevku svetovnega pokala Petra Vlhova. Slovakinja je bila blizu na vseh vmesnih časih, a ji je na koncu zmanjkalo 28 stotink. Na oder za zmagovalke se je prebila še Avstrijka Tamara Tippler, ki je zaostala za 74 stotink.

Gut-Behramijeva razred zase v superveleslalomu

Z dobrimi občutki v Cortino
Edina slovenska predstavnica Maruša Ferk je zasedla 20. mesto z zaostankom dobrih dveh sekund. "Zelo sem vesela, da sem izboljšala smučanje izpred dveh dni. Ko smo zjutraj prišle na ogled, je bila podlaga res trda, tudi ogrevalna proga je bila dobro pripravljena, tako da smo se lahko dobro ogrele. Postavitev mi je malo bolj ustrezala. Današnji pristop je bil tisti pravi, še vedno pa me malenkostne napake stanejo desetink do boljšega rezultata, tam nekje okoli petnajsterice. Z dobrimi občutki grem na svetovno prvenstvo, kjer bom startala v treh disciplinah," je po četrtih zaporednih superveleslalomskih točkah povedala Maruša Ferk. Po 16. mestu v St. Antonu je to njena druga najboljša uvrstitev v sezoni.

Prihodnji ponedeljek začetek SP-ja
Z jubilejno 30. zmago v svetovnem pokalu, 16. v superveleslalomu, je Gut Behramijeva, ki je zelo vesela, ker bo lahko nekaj prihodnjih dni preživela doma, tako rekoč že osvojila mali kristalni globus v tej disciplini. Dve tekmi pred koncem ima pred Corinne Suter 195 točk prednosti. Tekma bi morala biti na sporedu že v nedeljo, a so jo zaradi megle prestavili na ponedeljek. To je bila zadnja ženska preizkušnja pred svetovnim prvenstvom v Cortini, ki se bo začelo 8. februarja.