28-letni Vincent Kriechmayr je zmagal petič v karieri in prevzel tudi skupno vodstvo v svetovnem pokalu. Foto: Reuters

Organizatorji so mesto štarta prestavili, tako da je bila letošnja proga dobrih deset sekund krajša od lanske. Ko se je ob 11.45 začela tretja superveleslalomska preizkušnja v tej zimi, so jo prvič prekinili po štirih tekmovalcih. Zaradi slabe vidljivosti so jo prekinili za dobre pol ure. Nato se je tekma le nadaljevala, a je po številki 20 sledila nova prekinitev. Tekma se je tako nadaljevala šele ob 14.45.

Kriechmayr pet stotink pred Jansrudom

Najboljši trije v Val Gardeni (od leve proti desni): Kjetil Jansrud, Vincent Kriechmayr in Thomas Dressen. Foto: Reuters

Najhitreje je s slovito progo Saslong opravil Avstrijec Kriechmayr, ki je izvrstno smučal v spodnjem delu. Na prvih dveh vmesnih časih je imel šele osmi čas, nato pa je zelo natančno smučal na poljani Ciaslat in v spodnji del prenesel veliko hitrosti. Najbolj se mu je približal Kjetil Jansrud. Norvežan je bil najhitrejši na treningu smuka, hiter pa je bil tudi na superveleslalomu. Najhitrejši je bil pri prvih treh vmesnih časih, toda nato prišel zelo direktno v vrata, se komaj rešil in proti Kriechmayrju izgubil skoraj štiri desetinke, v cilju pa zaostal pet stotink. Na tretje mesto je prismučal Nemec Thomas Dressen.

Nastop Kriechmayrja v Val Gardeni

Do točk le 28. Klemen Kosi
Od petih Slovencev na štartu je do točk prišel le Klemen Kosi na 28. mestu. Martin Čater je bil 32., Boštjan Kline 37. in Miha Hrobat 44. Na štartu je bil še Tilen Debelak, ki pa s štartno številko 59 ni štartal, saj so tekmo zaradi slabe vidljivosti končali po 48 smučarjih, kar je bilo dovolj, saj je nastopilo več kot polovico tekmovalcev.

Smuk v soboto ob 11.45
V soboto ob 11.45 bo na progi Saslong še klasični smuk. Prenos na TV Slovenija 2 in na MMC-ju.