Dvometraš Ramon Zenhäusern se je s spremljevalno ekipo veselil prve zmage v specialnem slalomu v karieri. Foto: Reuters
Zaključek slaloma v Kranjski Gori

26-letni Zenhäusern je imel pred Norvežanom, zmagovalcem sobotnega veleslaloma, kar sekundo in 15 stotink prednosti. Avstrijec je zaostal še dve stotinki več. To je prva slalomska zmaga za Švico na podkorenski strmini po decembru leta 1999, ko je slavil Didier Plaschy. Pred osmimi leti je veleslalom dobil Carlo Janka.

Dva metra visoki Zenhäusern je lani pod Vitrancem prvič stal na zmagovalnem odru v svetovnem pokalu, uvrstil se je za Hirscherja in Kristoffersena, v lanski in tej sezoni pa je bil najboljši na paralelnem slalomu v Stockholmu. V specialnem slalomu drugih stopničk do danes ni imel, se je pa izkazal na olimpijskih igrah v Pjongčangu, kjer je osvojil srebrno kolajno.

Zenhäusern s sanjsko drugo vožnjo do zmage v Kranjski Gori

"Neverjetno je. V Kranjski Gori si moram kupiti hišo, ker se tu počutim zelo dobro. Na štartu sem bil precej živčen, a je čudovito, da mi je uspelo premagati tudi Hirscherja, ki je letos osvojil vse. To je največji dan v moji karieri," je po zmagi dejal Švicar.

Smučarje je na 58. Pokalu Vitranc spremljalo okoli 15.000 navijačev. Foto: BoBo

Hirscher na stopničke s šestega mesta
Kristoffersen je po prvi vožnji vodil z dobre pol sekunde prednosti pred italijanskim veteranom Manfredom Moelggom, tretji je bil Alexis Pinturault. Lanski dvojni zmagovalec Kranjske Gore Hirscher je zasedal šesto mesto.

V drugi vožnji se je vrstni red premešal, Zenhäusern in Hirscher sta napredovala (Avstrijec je potrdil osvojitev osmega velikega kristalnega globusa), Moelgg in Pinturault pa zdrsnila na šesto in sedmo mesto. Tudi Kristoffersen ni zmogel z vrha zriniti Zenhäuserna, tako da ostaja pri eni slalomski zmagi v Podkorenu iz leta 2015.

"Vesel sem, da sem kljub veliki napaki v drugi vožnji drugi, ker kmalu lahko ne bi bil uvrščen," je povedal Norvežan.

"V cilju sem si mislil 'O, moj bog', to ni bila najboljša tekma te sezone. Ne maram soljenih prog. Henrik jih ima mogoče rad ali pa vsak dan trenira, ne glede na razmere. On lahko smuča v vseh razmerah, jaz pa imam raje ledene proge," je menil Hirscher.

Štefan Hadalin je prejšnji mesec navdušil s srebrno kolajno na svetovnem prvenstvu v Areju v kombinaciji, nato je bil še tretji na tekmi svetovnega pokala v Banskem. Foto: Reuters

Hadalin ni izboljšal lanske uvrstitve
Štefan Hadalin
dopoldne ni razveselil slovenskih navijačev, saj se s štartno številko 18 na zmehčani progi ni najbolje znašel in ni našel pravega ritma. Ob prihodu v cilj se je uvrstil na 15. mesto, povsem na rep tistih, ki so prismučali do konca. Vseeno je imel pred drugo vožnjo dobro izhodišče, saj sta ga nato prehitela le dva tekmovalca. Vrhničan je za finale obljubljal boljše smučanje, vendar tudi na drugi progi ni izpolnil načrta in izgubil še nekaj mest.

"Podlaga je precej zahtevna, ni se mi uspelo prilagoditi. Začutil sem tudi nekaj dodatnega pritiska," je po prvi vožnji pojasnil za TV Slovenija. Po koncu slaloma je dodal: "Dve podpovprečni vožnji, nisem najbolj zadovoljen. V obeh spodnjih sektorjih sem izgubil veliko. Mislim, da je to malo tudi posledica utrujenosti, ki me načenja, ne samo fizične, tudi psihične, ker je bila sezona zame uspešna, pa tudi polna vzponov in padcev. To mi je pobralo veliko moči. Na to se bom moral navaditi."

Najboljši slovenski slalomist je lani vitranško preizkušnjo končal na 13. mestu, za letošnjo pa je imel seveda višje cilje. V tej sezoni je bil dvakrat v deseterici – v Saalbachu osmi, v Adelbodnu deseti.

Nastop Hadalina v drugi vožnji slaloma pod Vitrancem

Neverjetno je. V Kranjski Gori si moram kupiti hišo, ker se tu počutim zelo dobro. Na štartu sem bil precej živčen, a je čudovito, da mi je uspelo premagati tudi Hirscherja, ki je letos osvojil vse. To je največji dan v moji karieri.

Ramon Zenhäusern

Kranjec finale zgrešil za desetinko
Žan Kranjec
je s številko 46 ostal brez finala na 33. mestu, bil je desetinko prepočasen. Kranjec, ki je sobotni veleslalom končal na 9. mestu, je v letošnji zimi znatno popravil slalomsko formo, v Madonni di Campiglio in Schladmingu je s štartnima številkama 77 in 73 skočil do 11. mesta. V Kranjski Gori še nima slalomske uvrstitve med prvo trideseterico.

Na štartu je bilo sicer šest Slovencev. Jakob Špik, Aljaž Dvornik, debitant Tijan Marovt in Borut Božič so štartali v spodnjem delu razpredelnice od številke 64 dalje, a se jim na načeti progi ni uspelo prebiti v finale. Božič je odstopil.