Nika Križnar je na nedeljski posamični tekmi na Ljubnem osvojila četrto mesto. Mesto na stopničkah se ji je izmaknilo za devet desetink točke. Foto: EPA

Takanašijeva, ki je vodila tudi po prvi seriji, je odgovorila na izziv največje nedeljske tekmice, Norvežanke Maren Lundby. Ta je v finalu skočila 85 m in Japonki vrgla rokavico, a je nekdaj serijska zmagovalka zdržala pritisk. S skokom, dolgim 82,5 m, je Norvežanko prehitela za dve točki in desetinko.

"Četrto mesto je lep rezultat, vseeno danes nisem naredila najboljših skokov, v prvi seriji sem imela tudi malo smole z vremenom. Kljub temu sem s tekmami na Ljubnem dobila potrditev, kam sodim, tako da mi bo četrto mesto vseeno ostalo v lepem spominu.

Nika Križnar

V finalu štiri Slovenke
Tretje mesto je osvojila Nemka Juliane Seyfarth, ki je za devet desetink prehitela četrtouvrščeno Niko Križnar. Ta je v finalu stopničke napadala s petega mesta, eno mesto je pridobila po ponesrečenem skoku Rusinje Aleksandre Kustove, ki je pristala pri skromnih 73,5 m in osvojila končno 8. mesto. V finalu so sicer nastopile še tri Slovenke. Urša Bogataj je bila 9., Jerneja Brecl 14., Katra Komar pa 21.

Križnarjeva četrta v vetrovni loteriji na Ljubnem

Veliko težav z vetrom
Prva serija je bila zaradi slabega vremena – predvsem jo je organizatorjem zagodel močan veter – večkrat prekinjena, tekmovalna žirija je ves čas prestavljala zaletno mesto, tekma je bila na meji regularnosti. Vseeno je svoj nastop najbolje opravila Takanašijeva, ki je izkoristila nekoliko boljše razmere na skakalnici in s skokom, dolgim 89,5 m, osvojila prvo mesto. Na drugo mesto se je zavihtela Lundbyjeva, ki je pristala pri 82,5 m, a je imela zaradi težkih razmer ogromen točkovni pribitek. Za daljavo dneva je na tretjem mestu poskrbela Kustova, ki je pristala pri 95 m.

Križnarjeva je bila po prvi seriji peta, Bogatajeva deseta, Breclova je zasedla 18. mesto, Komarjeva je bila 22. V finale se ni uspelo uvrstiti Maji Vtič (32. mesto) in Špeli Rogelj (37.).