Črna kronika
(6)
Ocena novice: Vaša ocena:
Ocena 4,6 od 7 glasov Ocenite to novico!
Boris Šuštar
Kdaj natanko bo nekdanji državni sekretar izročen slovenskim varnostnim organom, še ni znano. Foto: RTV SLO
VIDEO
Šuštar se bo kmalu vrnil
Predvajaj RealPlayer WindowsMedia

Sorodne novice

Dodaj v

Šuštar lahko pripravi prtljago

Datum izročitve še ni znan
12. oktober 2007 ob 15:54
Ljubljana - MMC RTV SLO

Minister za pravosodje Lovro Šturm je sporočil, da se je Boris Šuštar v Kanadi odpovedal izpeljavi postopka izročitve.

Zaslišanje pred kanadskim sodiščem zaradi izročitve tako ne bo potrebno, kar pomeni, da je Šuštar privolil na vrnitev v Slovenijo. Podrobnosti prevzema zdaj ureja slovenska policija, od koder so sporočili, da so sicer dobili odredbo za izročitev Šuštarja slovenskim varnostnim organom, njen natančen datum pa še ni določen.

Kot je znano, je bil Šuštar, nekdanji sekretar na ministrstvu za gospodarstvo, v Sloveniji zaradi zlorabe uradnega položaja obsojen na šestletno zaporno kazen.

Kot državni sekretar je med letoma 1998 in 2000 zlorabil položaj ter omogočil pridobitev nepovratnih sredstev nekaterim slovenskim podjetjem. Kot predsednik komisije pa je na javnih razpisih izbiral podjetja, ki so se bila pripravljena odreči delu subvencij, denar pa naj bi šel pozneje v njegov žep.

V sorodnem primeru direktorja Dadasa Davorina Sadarja so slovenske oblasti na izročitev čakale kar devet mesecev, saj so ga v ZDA aretirali oktobra 2004, v Slovenijo pa je bil priveden šele avgusta 2005.

Prijavi napako
Komentarji
pavlincek
# 16.10.2007 ob 13:51
Dobro je, da imajo zdaj prevode, ki jih bodo le še upgrejdali, saj ne bo dolgo doma! A Šoba je pa zadovoljen tam? Sam sem pričakoval, da bosta ustanovila kak ŠOBA&ŠUŠTAR COSULTING Ltd. ali kaj podobnega.
Še dobro, da ima nakraden denar dispergiran, tako da žena ni prišla do vsega! Verjetno ne bo evč govoril, da so na sodišču dobri le za pucanje WC-jev. Pa tako kulturno in razsodno je vedno deloval ta gospod!
Adeorex
# 14.10.2007 ob 19:21
Povsod je lepo, a najlepše je doma - morebitna začasna bivališča so (tudi) nadstandardna.
lila2140
# 13.10.2007 ob 06:40
Mah, naj ostane kjer je in se nikoli več ne vrne. Za nas, davkoplačevalce, bo tako bolje. Pri nas namreč sodni mlini meljejo in meljejo, zmeljejo pa oprostilno sodbo ali pa zastaranje primera. V vsakem primeru potem osumljenec toži državo za odškodnino, ki pa se, seveda, izplača takoj in hitro. Tako da,.......
whit
# 13.10.2007 ob 00:52
Pa naj mu naprtijo še stroške prevajanja, pa vse kar spada zraven.
Za mene naj mu pa še enga desetaka izpulijo. Pol pa poky
puntar84
# 12.10.2007 ob 23:55
Se strinjam, tako ali tako pa se že zadeva mečka že par mesecev. Ah ja... Sodni mlini meljejo počasi, a vseeno zanesljivo.
manrose
# 12.10.2007 ob 22:43
"Šuštar lahko pripravi prtljago"

Tak naslov bi pričakoval v Slovenskih novicah, ne pa na RTVSLO.
Kazalo