Vodušek je že ob aretaciji zatrdil, da je šlo le za poslovno sodelovanje. Foto: MMC RTV SLO
Vodušek je že ob aretaciji zatrdil, da je šlo le za poslovno sodelovanje. Foto: MMC RTV SLO
Voduškove pritožbe zavrnili

Pisno odločitev o pritožbi zagovornikov Boštjana Penka in Borisa Kandutlja bo senat uradno podal v sredo. Vodušek in Gaberc, za katera je celjski preiskovalni sodnik v soboto odredil enomesečni pripor zaradi ponovitvene nevarnosti izsiljevanja, naj bi izsiljevala ne le zreški Unior, ki ga vodi Gorazd Korošec, ampak naj bi se spravila tudi na podjetje Rhydcon iz Šmarja pri Jelšah, katerega direktor je Vinko Stiplovšek.

Pripor mogoče še podaljšati
Zagovornik Gaberca Kanduti je povedal, da pisno odločitev senata pričakuje v sredo. Penko pa je pojasnil, da je pripor mogoče podaljšati tudi po enem mesecu, vendar se v šestih mesecih po odvzemu prostosti mora vložiti obtožnica. V nasprotnem pa osumljena oseba mora biti izpuščena na prostost. Dejal je še, da se po vložitvi obtožnice pripor lahko podaljša še največ za dve leti.

Predstavnik celjske policije Aleš Slapnik je na ponedeljkovi novinarski konferenci dejal, da sta osumljenca oškodovancema grozila, da bosta o njiju razkrila podrobnosti v medijih in jima tako povzročila škodo. Z izsiljevanjem oškodovancev, ki sta na začetku julija podala kazenski ovadbi zoper oba osumljenca, sta po mnenju Slapnika osumljenca želela pridobiti protipravno premoženjsko korist. Po neuradnih informacijah naj bi Rhydcon pred leti Uniorju izdal račun za storitve, ki pa niso bile opravljene.

Zagrožena kazen za izsiljevanje pa je od enega do osmih let zapora.

Voduškove pritožbe zavrnili