Chris Horner proslavlja enega največjih uspehov v svoji karieri. In to pri 41 letih! V kolesarski karavani se je Hornerja, očeta treh otrok, ki živi v Oregonu, prijel vzdevek dedek. Je velik ljubitelj hamburgerjev in čokoladnih ploščic. Foto: EPA
Chris Horner
Horner se je prvič tritedenske dirke udeležil šele leta 2005, pri 33 letih, prvič pa je nase opozoril leta 2010, ko je bil na Dirki po Franciji deveti. Takrat je tudi osvojil svojo prvo veliko dirko, Dirko po Baskiji. Foto: EPA
"Dedek" Horner dobil Vuelto

Horner je na zadnji etapi Dirke po Španiji, 109 kilometrov dolgi preizkušnji od Leganesa do cilja v Madridu, prišel z glavnino in suvereno zadržal majico vodilnega ter prednost 37 sekund po včerajšnji naporni etapi in boju z Vincenzom Nibalijem na Angliru. Zadnjo etapo je sicer dobil Avstralec Michael Matthews, ki se je veselil svoje druge zmage na dirki, najboljši je bil že v peti etapi.

Sijajno se je s šestim mestom izkazal tudi slovenski kolesar Grega Bole in tako izenačil svojo najboljšo slovensko uvrstitev z letošnje Vuelte. Tudi Jani Brajkovič je v cilj prišel v glavnini, v skupnem seštevku je napredoval še za eno mesto in dirko končal kot 25. (+57:32).

Horner, ki je v kolesarskih krogih znan tudi kot "dedek", je postal šele prvi Američan z zmago na Dirki po Španiji, seveda pa veselja ni skrival: "Koliko časa bom še nadaljeval s kolesarstvom? Nimam pojma. Še vsaj dve ali tri leta bi bilo dobro, sploh če me bodo noge ubogale. Upam pa, da ljudje cenijo vse, kar sem storil. Zelo zahtevno je priti na to raven. To je najtežja zmaga v moji karieri," je povedal kolesar RadioShacka, ki za prihodnjo sezono še nima pogodbe: "Težava je moja starost. Če bi bil star 20 let, bi bilo drugače. 50 ekip bi mi ponujalo službo."