Na Šmarni gori najhitreje...

49-letni Miran Cvet na sedmem mestu
7. oktober 2017 ob 22:44
Ljubljana - MMC RTV SLO, STA

Avstrijka Andrea Mayr je na finalni tekmi sezone za svetovni pokal v gorskih tekih dosegla rekord v teku na Šmarno goro (47:40).

V moški konkurenci je zmagal Norvežan Johan Bugge (42:27). Najboljši slovenski predstavnik je bil 49-letni Miran Cvet na sedmem mestu (44:53). Barbara Tronkelj je bila med ženskami mesto višje (54:19).

Drugo mesto je v 38. teku na Šmarno goro zasedel Italijan Cesare Maestri (43:20), tretje pa Abraham Filimon iz Eritreje (43:34). Presenetljivo je nastopil tudi slovenski maratonec Rok Puhar, udeleženec letošnjega svetovnega prvenstva v Londonu, in med stoterico udeležencev končal na 46. mestu (56:17).

Mayrjeva je prejšnji rekord izboljšala za 25 sekund. Druga je bila Norvežanka Kyte Karoline Holsen (49:37), tretja pa Čehinja Pavla Shorna Matyašova (51:56).