18-letni Matija Muhar je najboljši metalec kopja med starejšimi mladinci v Evropi. Foto: www.alesfevzer.com

Muhar, 18-letni Jeseničan, je na Švedskem kopje vrgel 79,20 metra, s čimer je premagal domačina Simona Litzella (78,34 m) in Litovca Edisa Matuseviciusa (77,84 m).

Že pred tem je Muhar pokazal svoj razkošen talent. Tako je 15. marca letos na evropskem zimskem pokalu v metih v portugalskem mestu Leiria osvojil zlato medaljo med mlajšimi člani do 23 let s tedanjim slovenskim mladinskim rekordom (77,60 m), ki ga je tokrat na Švedskem še izboljšal. Lani je Muhar na svetovnem prvenstvu za starejše mladince v ameriškem mestu Eugene v finalu meta kopja osvojil končno drugo mesto in postal svetovni mladinski podprvak. Predlani je postal svetovni mlajši mladinski prvak v Donecku v Ukrajini. Kopje meče tudi njegov brat Mitja, ki je na študiju v ZDA.

Domjanova zaostala le za Nemko
Približno 20 ur pred uspehom Muharja je Veronika Domjan osvojila srebro v metu diska. 18-letna Domjanova, ki prihaja iz Zavrča, je disk zalučala 56,63 m, s čimer je izboljšala svoj mladinski slovenski rekord in zaostala le za Nemko Vito Claudine (57,47). Domjanova je bila pred dvema letoma na mladinskem svetovnem prvenstvu četrta. Sredi marca letos je v portugalskem mestu Leiria v svoji konkurenci osvojila bron (54,46 m).

Pogorevčeva četrta, Mustarjeva sedma
Uspeh Domjanove je dopolnila Maja Pogorevc, ki je v teku na 400 m zasedla četrto mesto in s 53,76 izboljšala svoj osebni rekord ter le za 39 stotink zgrešila bron. Eva Mustar je v finalu troskoka končala na sedmem mestu z daljavo 12,80 m.

Nace Pleško je kvalifikacije v suvanju krogle s 17,76 m končal na 17. mestu, Enej Leban pa z 10,67 sekunde na 18. mestu v teku na 100 m. Leda Krošelj je bila s 3,85 m v skoku s palico na 17. mestu. Anita Horvat je končala kvalifikacije na 400 m s 56,36 na 20. mestu, mesto niže pa je bila Živa Gornik s 37,21 m v metu diska. V teku na 400 m z ovirami je v kvalifikacijah Anita Horvat zasedla skupno 23. mesto s časom 1:02,08, Julija Praprotnik pa 26. mesto z 1:02,77. Ambrož Tičar je v skoku s palico ostal brez veljavnega poizkusa, Enej Vrhunc pa je bil v teku na 400 m z ovirami diskvalificiran.