Purity Rionoripo je postavila nov najboljši čas na maratonu po francoskem glavnem mestu. Foto: EPA

Med tekači so bili prvi trije vsi iz Kenije. Lonyangata je tekel 2:06:10. Drugo mesto je zasedel Stephen Chebogut (2:06:56), tretje pa je pripadlo Solomonu Yegu (2:07:13). Drugo mesto pri ženskah je osvojila Kenijka Agnes Barsosio (2:21:02), tretja pa je bila Flomena Cheyech iz Etiopije (2:21:23).

V Rotterdamu je bil na 37. izvedbi maratona najhitrejši Kenijec Marius Kimutai, ki se je v ciljnem šprintu otresel rojakov in slavil s časom 2:06:04. Na drugo mesto je pritekel Lawrence Cherono (2:06:21), na tretje pa Labar Korir (2:06:25). Pri ženskah je z 2:24:18 zmagala Etiopijka Meskerem Assefa.

Počasnejši je bil maraton v Hannovru. Allan Kipkorir Kiprono iz Kenije je bil najhitrejši z 2:09:52, Etiopijka Fate Tola, ki nastopa z nemškim državljanstvom, pa je skozi cilj prišla v času 2:27:48.