Lelisa Desisa je v Bostonu zmagal drugič. Foto: EPA
Caroline Rotich
Caroline Rotich je imeli le štiri sekunde naskoka pred Etiopijko Dibabo. Foto: EPA

25-letni Desisa je še drugič po letu 2013 zmagal na bostonskem maratonu. Pred dvema letoma pa je njegov dosežek ostal v senci bombnega napada. Etiopijec je tedaj odličje ob osvojenem prvem mestu podaril organizatorjem maratona.

Tokrat je sam pritekel v ciljno ravnino in slavil s časom 2:09:17. Tudi na drugo mesto je pritekel Etiopijec, in sicer Yemane Adhane Tsegay s časom 2:09:48, na tretje, četrto, peto in šesto mesto pa so se zvrstili Kenijci Wilson Chebet (2:10:22), Bernard Kipyego (2:10:47), Wesley Korir (2:10:49) in Frankline Chepkwony (2:10:52).

V ženski konkurenci si je zmago v ciljnem finišu pritekla Kenijka Roticheva, ki je v ciljno ravnino pritekla skupaj z Etiopijko Mare Dibaba, zmagovalko lanskega maratona v Chicagu. Kenijka je zmagala s časom 2:24:56, Dibabova se je morala zadovoljiti z drugim mestom s časom 2:24:59, tretja pa je bila še ena Etiopijka Buzunesh Deba (2:25:09) pred najboljšo Američanko Desiree Linden na četrtem mestu.