Yohan Blake na 200 metrov za svetovnim rekordom zaostaja le za sedem stotink sekunde. Foto: EPA

S časom 19,26 je kasneje postavil še drugi najhitrejši tek v zgodovini teka na 200 metrov. "Izredno sem hvaležen za zlati sprinterski čevelj, ki pripade najboljšemu atletu leta," zadovoljstva ni skrival športnik, ki bo dan po božiču dopolnil 22 let.

Vabljeni k branju:
- Razvoj rekordov Bolta in Blaka

Tudi Bolt v Daeguju osvojil dve zlati medalji
Usain Bolt
je bil na SP-ju v finalu teka na 100 metrov zaradi prehitrega štarta diskvalificiran. Na tem tekmovanju je sicer osvojil zlato na 200 metrov in v štafeti.

Naslov jamajške atletinje leta je pripadel Veronici Campbell Brown, ki je v Daeguju osvojila zlato na 200 metrov in srebro na 100 m ter v štafeti 4 x 100 metrov.