Lewis Hamilton, lanski zmagovalec VN Italije, je bil na kvalifikacijskem treningu le dvanajsti. Foto: Reuters
Vettel po novo zmago v Monzi
Vettel v Monzi s prvega mesta

V prvi štartni vrsti mu bo družbo delal moštveni kolega Mark Webber. To je 50. najboljši štartni položaj za Red Bulla. Tretji je bil presenetljivi Nico Hülkenberg v Sauberju, sledita pa oba Ferrarija, pri čemer je bil Felipe Massa hitrejši od Fernanda Alonsa.

Monza ahilova peta za Red Bull
To je bil že 40. pole v karieri za Vettla in to na stezi, za katero je šef Red Bulla Christian Horner še prejšnji mesec dejal, da za njegovo moštvo poleg VN-ja Belgije predstavlja "ahilovo peto". A aktualni svetovni prvak je tu že slavil leta 2011: "Ta konec tedna je avto fantastičen. Že včeraj smo imeli odličen ritem in to nam je uspelo prenesti tudi v današnje kvalifikacije. Na koncu sem nekoliko presenečen, da imamo v prvi vrsti oba dirkalnika in to na dirki, kjer imamo skorajda vedno velike težave. Ampak letos nam gre dobro od rok, upam na dobro dirko tudi jutri."

Hamilton ni skoparil s kritiko na svoj račun
V skupnem seštevku vodi Vettel, Alonso pa zaostaja 26 točk. Tretji je Lewis Hamilton, ki si je poskušal zagotoviti že peti zaporedni najboljši štartni položaj, a je bil le dvanajsti. Na koncu ni skrival razočaranja: "Vozil sem kot idiot. Že dolgo mi ni šlo tako slabo. Žal mi je za moštvo. V prvem delu mi je šlo dobro od rok, nato pa ne vem. Poskušal bom popraviti, kar se da, bo pa težko." V zaključnem delu kvalifikacij ni bilo niti Kimija Räikkönena (11. mesto).

Dirka bo v nedeljo ob 14. uri. Prenos bo na TV Slovenija 2 in na MMC-ju.