Jenson Button je znal proslaviti tretjo zmago na avstralski veliki nagradi. Foto: Reuters
Jenson Button
Jenson Button slavi 13. zmago v karieri. Foto: Reuters

Drugo mesto je osvojil dvakratni svetovni prvak Sebastian Vettel (Red Bull). Nemec, ki letos nima tako dominantnega vozila, je dirko začel s šestega mesta in nato dolgo vozil kot tretji. Ko je Vitalij Petrov v 35. krogu končal ob progi, je na stezo zapeljal varnostni avtomobil, veliko dirkačev je zavilo v bokse, v teh trenutkih pa je Vettel prehitel Hamiltona.

Več novic iz sveta formule ena lahko spremljate na našem posebnem portalu.

Maldonado končal ob stezi
Čeprav je varnostni avtomobil izničil vse razlike, pa ob koncu večjega razburjenja ni bilo - z izjemo Pastorja Maldonada, ki je vozil na šestem mestu, a je nekaj ovinkov pred ciljem naredil napako in ostal brez točk.

Brez točk za voznika iz druge vrste
Romain Grosjean (Lotus), ki je v soboto šokiral s tretjim mestom na kvalifikacijah, je dirko začel slabo, saj je na štartu izgubil tri mesta, nato pa v 2. krogu po trku z Maldonadom odstopil. Michael Schumacher (Mercedes) je na začetku dirke vozil na tretjem mestu, a je po desetih krogih odstopil zaradi težav z menjalnikom.

Button ni skrival navdušenja
"Oh, fantastično, kakšen začetek sezone, fantje! Zares, fantastično! Kaj smo naredili čez zimo ... avtomobil je lep in hiter. Hvala, fantje," se je po 13. zmagi v karieri še v svojem dirkalniku veselil britanski šampion.

Vettel: Bomo videli, kaj se bo zgodilo prihodnji teden
"Mislim, da je bil Jenson tokrat nepremagljiv. Zelo zadovoljen sem z drugim mestom, to je veliko točk. McLaren je tisti, ki ga moramo premagati, in bomo videli, kaj se bo zgodilo prihodnji teden," je dejal Vettel.

Sijajno je prvo dirko po vrnitvi v karavano formule 1 odpeljal tudi Kimi Räikkönen in z Lotusom zasedel sedmo mesto, dirko je začel šele 17.

Button upa na nadaljevanje tradicije
V zadnjih štirih sezonah, ko je uvodna dirka sezone potekala v Albert Parku, je zmagovalec dirke ob koncu sezone postal svetovni prvak (2007 - Räikkönen, 2008 - Hamilton, 2009 - Jenson Button, 2011 - Sebastian Vettel). Leta 2010 pa je bila uvodna dirka v Bahrajnu.

Karavana se po dirki seli v Malezijo, ki bo že prihodnji teden gostila drugo dirko sezone.