40 obramb rezervista za slavje Kraljev v Montrealu

V soboto gostovanje v Ottawi, v torek v Torontu
12. oktober 2018 ob 08:13
Montreal - MMC RTV SLO

Hokejisti Los Angelesa so na kanadski turneji, kjer so na drugi tekmi prvič zmagali. Po porazu v Winnipegu so slavili v Montrealu s 3:0. Anže Kopitar v Kanadi še ni vknjižil točke.

Junak dvoboja je bil Jack Campbell, ki je zbral 40 obramb in prvič v karieri ohranil mrežo nedotaknjeno. 26-letni Campbell je začel šele osmo tekmo v Ligi NHL. Priložnost v vratih je dobil po poškodbi prvega vratarja Jonathana Quicka, ki jo je skupil na nedeljskem treningu.

Hladno prho na uvodni tekmi sezone v svoji dvorani so Canadiensi doživeli že v 4. minuti, ko je Careyja Price (26 obramb) matiral Adrian Kempe s prvim strelom na vrata gostiteljev. Vodstvo je v 12. minuti povišal Michael Amadio. Mreži sta mirovali vse do 50. minute, ko se je med strelce vpisal še Jeff Carter, podajalec pri prvih dveh golih.

Kralji bodo v soboto gostovali v Ottawi, turnejo pa končali v torek v Torontu.

MONTREAL - LOS ANGELES 0:3