V Winnipegu so prvič po 19 letih uživali v končnici, a niso dočakali zmage ljubljenih Jetsov. Novi Reaktivci so sicer nasledniki Atlante Thrashers, v 16-letni klubski zgodovini pa je zdaj izkupiček v končnici 0 zmag in 8 porazov ter dve "metli". Foto: Reuters
Ryan Kesler (Anaheim Ducks)
Ryan Kesler je bil lani poleti največja okrepitev Anaheima, saj je zapolnil mesto 2. centra, kar je bila največja šibka točka Ducksov ob lanskem porazu s Kingsi. Foto: Reuters
Kevin Hayes (NY Rangers)
Težave Pittsburgha z učinkovitostjo se nadaljujejo, medtem ko NY Rangersi uživajo v tesnih tekmah z malo zadetki. V podaljšku je bil v kaosu okoli vrat MA Fleuryja najbolj spreten 22-letni Američan Kevin Hayes. Foto: Reuters

V nasprotju s prvimi tremi tekmami, ko so Reaktivci vodili po 40 minutah, so zdaj Racmani držali vodstvo po 2. tretjini z 2:1 in gostitelji so se ob najbolj bučnem občinstvu v Ligi NHL trudili za izenačenje in sploh prvo "playoff" zmago za klub Thrashers/Jets (II). Kljub silnemu razočaranju so se navijači na nogah poslovili od svojih ljubljencev, ki so s svojim jurišem na končnico pomagali izločiti branilca naslova Los Angeles že po rednem delu.

Racmani mirno čakajo na nove Kanadčane
Danec v vratih Kalifornijcev Frederik Andersen (25 obramb) je v obup spravljal nasprotne napadalce, nato pa je vajeti prevzel 2. center Ducksov Ryan Kesler in z dvema goloma ohladil razgrete Manitobčane. Anaheim je z metlo oz. z gladkim napredovanjem s 4:0 v zmagah potrdil vlogo favorita tudi za končno slavje, s čimer se strinja tudi slovenski NHL-ovec Anže Kopitar. V 2. krogu jih čaka boljši iz serije Calgary - Vancouver (3:1).

Anderson zaklenil vrata, Hoffman z edinim golom
Ottawa se je predtem ognila metli Montreala, saj je Craig Anderson zaklenil vrata z 28 obrambami in omogočil Senatorjem, da so dobili trdo bitko, ki jo je z edinim golom na tekmi v 50. minuti odločil Mike Hoffman. Canadiensi so zapravili prvi zaključni plošček, a jih že v petek doma čaka druga priložnost za napredovanje.

Lahko Pingvini ponovijo lansko zgodbo Rangersov?
Novinec Kevin Hayes je postal junak NY Rangersov, ki so z njegovim golom v 4. minuti podaljška ugnali Pittsburgh z 2:1 in povedli v seriji s 3:1 v zmagah, s čimer sta Sidney Crosby in Jevgenij Malkin na robu izpada. Lani je bil položaj ravno obraten in "modrosrajčniki" so zaostajali z 1:3, a nato nanizali tri zmage in se prebili vse do velikega finala.

St. Louis s strelskim izbruhom do izenačenja
Poteza sredinega večera v bojih za Stanleyjev pokal je pripadla Vladimirju Tarasenku, ki je z dvema goloma, pri čemer je drugega dosegel po samostojnem prodoru s forsbergom, pripomogel k visoki zmagi St. Louisa pri Minnesoti s kar 6:1, s čimer so Bluesi še drugič izenačili izid serije.