Anaheim je od napredovanja oddaljen le še eno zmago. Foto: Reuters

Rangersi so v Pittsburghu s svojo znamenito obrambo, ki jim je prinesla prvo mesto v Ligi NHL po rednem delu, nevtralizirali gostitelje. Povedli so v 9. minuti prek Carla Hagelina in povišali vodstvo v 32. minuti, ko je Marca Andrea Fleuryja (24 obramb) premagal še Chris Kreider.

Pingvini, ki so v prvih dveh tretjinah na vrata Henrika Lundqvista (23 obramb) sprožili le 11 strelov, prvega šele v 15. minuti, so edini zadetek dosegli sedem minut pred koncem. Po podaji Sidneyja Crosbyja je bil uspešen Patric Hornqvist.

Winnipeg je pred zadnjo tretjino vodil s 4:3 in vodstvo držal do 58. minute, ko je podaljšek izsilil Ryan Kessler. Tekmo je v šesti minuti podaljška odločil Rickard Rakel in utišal 15.016 gledalcev, ki so bili priča prvi tekmi Jetsov v končnici po letu 1996. Winnipeg je prvo moštvo v zgodovini končnice Lige NHL, ki je izgubilo prve tri tekme serije, potem ko je vselej vodilo po drugi tretjini. "Vse je isto. Vodili smo vso serijo in izgubljamo z 0:3," je s kislim obrazom povedal napadalec Jetsov Bryan Little. Razmerje v strelih je bilo 35:31 v korist Winnipega.

Minnesota je s 3:0 odpravila St. Louis in v seriji povedla z 2:1. Odločitev je padla v dveh minutah sredi druge tretjine, ko sta zadela Jason Pominville in Zach Parise. Končni izid je dve minuti pred koncem postavil Zach Parise. Devan Dubnyk je zaustavil vseh 17 strelov na svoja vrata.