Brock Boeser in Bo Horvat sta lastnoročno pokopala Pittsburgh. Prvi je dosegel prvi hat-trick v karieri, drugi je imel kar tri podaje poleg doseženega zadetka. Foto: Reuters

Nekaj manj kot 20 sekund pred koncem podaljška je po podaji Calleja Jarnkroka iz protinapada zablestel Viktor Arvidsson. Kralji so bili v napadu preko Kopitarja, gostujoča obramba je plošček prestregla, Arvidsson pa je švignil proti domačim vratom in suvereno zadel. Gostje so vodili že s 3:0 po zadetkih Miikke Salomakija, P. K. Subbana in Craiga Smitha.

Kralji so se zbudili v zadnji tretjini, ko so zadeli Alex Iafallo, Christian Folin in Alec Martinez, ter izenačili. Kopitar je s podajo sodeloval pri zadetkih Iafalla in Martineza.

"Stvari v hokeju ne gredo vedno tako, kot bi morale in kot si zamisliš," je po tekmi dejal trener gostiteljev John Stevens. Los Angeles je prvi gol dosegel že po 16 sekundah igre v zadnji tretjini, ko je Kopitar pripravil izjemno podajo Iafallu, temu pa ni bilo težko zadeti gola, s katerim je dosegel svoj sploh prvi zadetek kariere NHL. "Končno se mi je z ramen odvalila skala. Težko je, če izgubiš na tak način, ampak to je le opomnik, da bomo še naprej trdo delali in gradili svojo igro," je dejal Iafallo. Los Angeles naslednja tekma čaka v torek, ko bodo gostovali pri Anaheimu.

Tampa ugnala Columbus
Najboljša ekipa lige to sezono ostaja Tampa Bay Lightning, ki je tokrat v derbiju najboljših moštev vzhodne konference šele po kazenskih strelih s 5:4 ugnala Columbus Blue Jackets. Zmago je gostiteljem prinesel Steven Stamkos. Stamkos je enkrat zadel že v rednem delu tekme, bil pa je tudi edini uspešen pri izvajanju kazenskih strelov, ko je premagal vratarja gostov Sergeja Bobrovskija. Za Tampo so zadeli še Brayden Point, Nikita Kučerov in Yanni Gourde, vratar Andrej Vasilevskij pa je zbral 30 obramb.

"Zmagi se ne gleda v zobe, a vseeno smo danes dobili opozorilo, kako se ne igra v sklepnih trenutkih tekem. Preveč smo popustili. Ko v zadnji tretjini vodiš za dva gola, moraš znati tekmo avtomatično pripeljati do mirnega konca," je po tekmi dejal junak večera Stamkos.