Hokejisti Columbusa so v končnici zmagali prvič v treh letih in prvič v rednem delu tekme nasploh. Foto: Reuters
San Jose je napolnil mrežo Edmontona. Foto: Reuters

V Columbusu so si Modri suknjiči do 25. minute priigrali tri gole prednosti, vendar so branilci naslova še v drugi tretjini ujeli priključek. Na začetku zadnjega dela je za dva gola prednosti poskrbel William Karlsson, kar pa ni trajalo dolgo, saj je že minuto in pol pozneje na 4:3 znižal Tom Kuhnhackl. V 46. minuti je za 5:3 zadel Boone Jenner, končni izid pa je 32 sekund pred koncem postavil Jake Guentzel. Razmerje v strelih je bilo 34:31 v korist Pittsburgha, ki bo četrtkovo peto tekmo na domačem ledu pričakal z vodstvom 3:1.

V New Yorku je po izenačeni uvodni tretjini srečanje v 25. minuti odločil Rick Nash. Vratar Henrik Lundqvist, ki je klonil le ob koncu prve tretjine, je zbral 23 obramb. Rangersi so prekinili niz šestih domačih porazov v končnici, ki sega v finale Vzhodne konference leta 2015.

San Jose je kar s 7:0 odpravil Edmonton. Morski psi, ki na prejšnjih dveh tekmah niso dosegli zadetka, so povedli že v 15. sekundi. Najplodnejša je bila druga tretjina, ko so dosegli štiri gole. Po dva zadetka sta dosegla Joe Pavelski in Logan Couture.

COLUMBUS - PITTSBURGH (1:3)
5:4 (2:0, 1:2, 2:2)
Johnson 12., Anderson 19., Nutivaara 25., Karlsson 41., Jenner 46.; Hornqvist 27., Hainsey 37., Kuhnhackl 43., Guentzel 60.
Obrambe: Bobrovski 27; Fleury 29.

NY RANGERS - MONTREAL (2:2)
2:1 (1:1, 1:0, 0:0)