Jeseničani so morali priznati premoč Miškolcu. Foto: Drago Cvetanovič

Železarji so začeli dobro, saj je Martin Oraže v 7. minuti z modre črte sprožil za vodstvo z 1:0, kar je bil tudi izid prve tretjine.

Pavuk in Toth poskrbela za preobrat
Jeseničani so tudi v drugem delu igrali obetavno, a jim prednosti ni uspelo kronati z zadetkom. To je na drugi strani uspelo Madžarom, ki jih vodi nekdanji trener Gorenjcev Doug Bradley. Attila Pavuk se je v 24. minuti ob prednosti igralca več sam znašel pred Žanom Usom in ga matiral za 1:1. Le tri minute pozneje je Adrian Toth sprožil z leve strani in presenetil Usa za 2:1.

Razmerje strelov 32:16 za Madžare
Nadaljevanje je postreglo z raztrgano igro na obeh straneh. V njej so se bolje znašli igralci Miškolca, ki so prek Sagija in Magosija v razmiku dveh minut razblinili vse dvome o zmagovalcu. Razmerje strelov je bilo 32:16 za madžarski klub.

Jeseničani bodo v soboto igrali z domačini Tychyjem, ki je tokrat z 12:0 odpravil Galati.

HOKEJ NA LEDU

CELINSKI POKAL

TYCHY, Poljska

Skupina C

MIŠKOLC - SIJ ACRONI JESENICE
4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Pavuk 24., Toth 27., Sagi 49., Magosi 51.; Oraže 7.

TYCHY - MIŠKOLC

Zmagovalec turnirja napreduje na turnir v Rittnu v Italiji, ki bo od 18. do 20. novembra.