John Hughes je bil neustavljiv za obrambo Dunaja. Nekdanji napadalec Olimpije je v letošnji sezoni dosegel že 94 točk. Foto: MMC RTV SLO

Prvo tekmo je Dunaj dobil, potem pa so Beljačani nanizali kar štiri zmage zapored. V petek je blestel John Hughes, ki je s hat-trickom potopil Capitalse (7:3). Na peti tekmi v dvorani Alberta Schultza sta v zadnji tretjini odločila Eric Hunter ob prednosti igralca več v 48. minuti in Curtis Fraser deset minut pred koncem. Blestel je vratar Jean-Philippe Lamoureux z 42 obrambami.

Serija med Orli iz Znojma in Linzem je bila izjemno izenačena na prvih štirih tekmah. Peto tekmo pa so Črna krila na Češkem dobila kar s 7:1 in se s 4:1 v zmagah prebila v polfinale. Marc-Andre Dorion in Brian Lebler sta zadela po dvakrat.

Rdeči biki od 0:2 do 3:2
Salzburg je zaostajal že z 0:2 v seriji proti Dornbirnu, tudi na tretji tekmi so rdeči biki doma zaostajali z 1:3, potem pa je Bernd Brückler v vratih zamenjal Luko Gračnarja, ki mu v tej seriji ni šlo po načrtih. Salzburg je dobil tretjo tekmo s 4:3 po podaljšku, v petek v Dornbirnu je slavil s 4:2, peto tekmo pa je doma dobil s 6:3. Vse tri zadetke za "buldoge" je prispeval nekdanji zmaj Chris D'Alvise. O premoči Salzburga priča razmerje v strelih (45:24). Šesta tekma bo v torek v Dornbirnu.

Bolzano je s 4:0 v zmagah izločil Sapo Fehervar.